Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin 17 milyon 849 bin TL yatırımla Antalya’ya kazandıracağı Çok Amaçlı Gösteri Merkezi inşaatı devam ediyor.

admin
Bu içerik 236 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

658 seyirci kapasiteli salonlara sahip merkez, tamamlandığında mimarisiyle de Antalya’nın özgün çalışmalarından biri olacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin Mimarlar Odası Antalya Şubesiyle düzenlendiği ulusal yarışmayla projesi belirlenen ve opera, tiyatro gibi çağdaş sahne sanatlarına ev sahipliği yapacak çok amaçlı gösteri merkezinin inşaatı devam ediyor.

Yeşilbahçe Mahallesi’nde 17 milyon 849 bin TL yatırım maliyeti bulunan merkezde kaba inşaatı tamamlanırken binanın içinde havalandırma gibi tesisat işlerine başlandı.

Geçen yıl Temmuz ayında temeli atılan ve 360 günde tamamlanması planlanan çok amaçlı gösteri merkezi, zemin katta 479, balkon ve 1'in katta 179 kişi olmak üzere 658 kişilik seyirci kapasiteli salonlara sahip. Otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terasının bulunduğu yapı tamamlandığında mimari olarak da kentin özgün çalışmalarından biri olacak.

Toplam 5 bin 420 metrekare inşaat alanına sahip gösteri merkezi, kent ve peyzaj arayüzüyle sosyalleşme imkanı veren, geçirgen ve esnek kullanım yapısıyla ‘organik yapı’ terimi ile özdeşleşen ve günün her saati kullanıcı istek ve taleplerine cevap verebilir bir şekilde tasarlandı. Merkezin üst fuaye kullanımı ‘sokak’ kavramı etrafında şekillendirilmesi de projenin başka bir özgün yanı olarak dikkat çekiyor.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X