Advert
Advert Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 17 Şubat Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Çaykovski’nin “Yolanta” operasını sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Figen Ayhan Karakelle sahneye koydu.

admin
Bu içerik 478 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tükçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilecek olan ve dekoru Gürcan Kubilay, kostümü Gizem Betil, ışık tasarımı Mustafa Eski, projeksiyon tasarımı ise Zekiye Şimşek ve Sinan Atay tarafından hazırlanan eserin koro şefi Mahir Seyrek.

Çaykovski’nin bestelediği son opera

Çaykovski’nin bestelediği son opera olan “Yolanta”nın librettosu bestecinin kardeşi Modest Çaykovski’ye ait. Napoli Kralı Réne’nin genç ve gözleri görmeyen kızı Yolanta’nın hikayesini konu alan eserde Yolanta ve sevgilisinin düeti dünya opera repertuvarının en lirik ve etkili parçalarının arasında yer alıyor.

Orijinali 1 perde olan fakat Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 2 perde olarak sahnelenen eserde “Yolanta” rolünü Nurdan Küçükekmekçi, “Vaudémount” rolünü Göksay Yaran, “Réne” rolünü Tuncay Kurtoğlu, “Robert” rolünü Onur Alpaslan, “İbn-Hakia” rolünü Melih Tepretmez, “Bertrand” rolünü Emre Akyurt, “Alméric” rolünü Atay Ergezen, “Marta” rolünü Gülçin Gültekin, “Brigitta” rolünü Sinem Seçil Baddal ve “Laura” rolünü Pınar Tekol canlandıracak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X