Advert
Advert Advert
Advert

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin Meslek Edindirme, Eğitim ve Sanat Toplulukları Merkezi’nde örgü kursuna katılan kadınlar, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için boyunluk ördü.

admin
Bu içerik 183 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muratpaşa Belediyesi’nin Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açtığı ve kısa MEST olan Meslek Edindirme, Eğitim ve Sanat Toplulukları Merkezi’nde örgü kursuna devam eden kadınların yarıyıl tatilinde çok özel bir ödevleri vardı.

Yaklaşık 130 kadının devam ettiği kursun öğretmeni Cemile Demiratar, yarıyıl tatilinde, kursiyerlerden ödev olarak Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerleri soğuktan koruyacak boyunluk örmelerini istedi.

Kadınlar, kurslara ara verildiği dönemde çalışmayı bırakmadı ve 100 boyunluk ördü. MEST’te 2’nci dönem derslerin başlamasıyla birlikte el örgüsü boyunluklar toplandı ve askerlere ulaştırılması için Genelkurmay Başkanlığı’na gönderilmek üzere hazırlandı.

Kadınlar, boyunluklarını her ilmeğini dualarla attıklarını belirtirken kendilerini ziyaret eden Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, “Bu örmüş olduğunuz boyunluklar yerine ulaşacaktır, hora geçecektir. Ellerinize sağlık. İyi ki varsınız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X