Advert
Advert Advert
Advert

İSTEK Anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, İngilizce’yi anadilleri gibi günlük hayatlarının bir parçası olarak yaşıyor, kullanıyor ve geliştiriyor.

admin
Bu içerik 570 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Dil öğreniminin küçük yaşta şarkılar, oyunlar, hikâyeler yolu ile öğrenilebildiği bilimsel bir gerçek. Çocuklar, eğlenerek öğrendikleri kelime ve yapıları kullanabilecekleri ortamları da bulabildiğinde dil öğrenimi son derece hızlı ve etkili gerçekleşiyor.

İSTEK Okulları, öğrencilerin İngilizce’yi sadece ders olarak değil, günlük hayatın içinde görmeleri ve sürekli kullanarak geliştirmeleri için bir uygulama başlattı. Öğrencilerin, günün doğal akışı boyunca İngilizce öğretmenleriyle de birlikte olabilmeleri ve her ortamda İngilizce konuşabilmeleri için ders programları eşzamanlı olarak iki dilde yürütülüyor. Böylece öğrenciler İngilizceyi sadece ders olarak görmüyor, aynı zamanda gün boyunca sürekli kullanarak öğreniyor.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında başlayan program, anaokulu 5 ve 6 yaş grupları ile ilkokul 1. Sınıf öğrencilerine uygulanıyor. Öğrenciler haftada 24 saat yabancı ve Türk İngilizce öğretmenleri ile birlikte oluyor. Böylece okul yaşamının her anında yemekte, bahçede, oyunda, tüm etkinliklerinde ve öğrenme esnasında İngilizceyi sürekli yaşayarak, kullanarak öğreniyorlar.

Okuma-yazma çalışmaları Türkçe olarak sınıf öğretmenleri tarafından yürütülürken; Anaokulunda İngilizce görsel okuma ve ses eğitimi de programa dâhil ediliyor. İlkokul 1. Sınıfta ise İngilizce öğretmenleri Hayat Bilgisi, Matematik, Oyun ve Fiziksel Etkinlik derslerinde sınıf öğretmenleri ile birlikte oluyor. Bunun yanı sıra çocuklar kahvaltı, öğle yemeği, oyun ve bahçe zamanı gibi rutinlerde de İngilizceyi kullanma olanağı buluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X