Advert
Advert Advert
Advert

Antalya Konyaaltı Belediyesi Türk Sanat Müziği Karma Korosu ile Kadınlar Korosunu beş yılı aşkın bir süredir yöneten ve ilimizin Türk Müziği kültür dinamiklerinden olan Şef Zehra ÖZÇELİK, bu kez Konyaaltı Belediyesi’nce adına düzenlenen konserle Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde müzikseverleri ağırladı.

admin
Bu içerik 677 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Aynı zamanda ud sanatçısı da olan Şef Zehra ÖZÇELİK, “TÜRKÜNAĞME” adını verdiği konserde “Rumeli Türküleri ve Enstrümantal Eserler” konseptiyle dün akşam usta saz sanatçılarının da katılımıyla Konyaaltı Belediyesi’nin Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Salonu’nda unutulmaz anlar yaşattı.

Konserde; “Furtuna” adlı Girit ezgisini başarılı bir şekilde rumca seslendiren sanatçı, Trakya’dan “Bülbülüm Altın Kafeste” ve “Sendeki Kaşlar Bende de Olaydı” gibi türkülere ve İzmir’in “Yağcılar Zeybeği” gibi enstrümantal eserlere de sesini ve duygularını kattı.

Müzik öğretmenliği de yapan Şef ÖZÇELİK, Dışişleri Bakanlığı’nın yurtdışındaki çeşitli organizasyonlarında ülkemizi udu ve sesiyle temsil etmiş ve hatırlanacağı üzere, Antalya’da yapılan G-20 Zirvesinde de First Lady’lere yaptığı müzik sunumuyla konukların beğenisini kazanmıştı.

Sesi kadar ud sanatçılığındaki ustalığıyla da izleyicilerden yoğun alkış toplayan zarif sanatçı, bir sonraki konser beklentilerinin de odağı oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X