Advert
Advert Advert
Advert

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü Anadolu ve Fen Lisesi’nin 4 projesi ön elemeyi geçerek Konya bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.

admin
Bu içerik 754 kez okundu.
Advert

Projelerin ilkinde, Fen Lisesi 10. sınıf öğrencilerinden Bilgehan Akalın ve Fahri Mert Aydın, danışman öğretmenleri Erkan Koymen ile hazırladıkları “Bir Faraday yasası uygulaması: ev yapımı jeneratör” projeleri ile fizik alanında katılacak.

İkinci proje olarak Fen Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Işıl Tunya Koçak ve 10. sınıf öğrencilerinden Selen Canpolat, danışman öğretmenleri Cevdet Canpolat ile hazırladıkları “Uyanık kal, hayatta kal”  projeleri ile teknolojik tasarım alanında katılacak.

Üçüncü proje olarak Fen Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Buket Naz Zeren, danışman öğretmeni Cevdet Canpolat ile hazırladığı “Düşme anını tespit eden erken müdahale sistemi” projesi ile kodlama alanında katılacak

Son proje ise; Fen Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Ece Polat ve Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Sıdıka Ünal, danışman öğretmenleri Cevdet Canpolat ile hazırladıkları “Fraktal yapıların uzunluklarının hesabı ve fraktal yapılarının geometrik bir şekle uyarlandığında kattığı alanı hesaplama” projeleri ile matematik alanında katılacak.

49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmaları sergileri 12-15 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X