Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 88’inci yıl dönümünde Çağlayan Spor Salonu’nun adının ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ olarak değiştirilmesi için düzenlenen törende “Her yerden Atatürk‘ün adını silseniz de biz yazmaya devam ederiz” dedi.

admin
Bu içerik 267 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muratpaşa Belediyesi, 6 Mart Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 88’inci yıl dönümünde Çağlayan Mahallesi’nde bulunan spor salonunun adını ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ olarak değiştirdi.

Salona, ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ismi törenle takıldı. Törende Başkan Uysal’la birlikte CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, belediye başkan yardımcıları ve Meclis üyeleri katıldı. Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk insanların ruhunda, beyninde, kimliğinde vazgeçilmez ve sarsılmaz yere sahip. Bu coğrafya Gazi Mustafa Atatürk aydınlanması, onun çizdiği yol olmadığı zaman istikamet olarak aydınlığa değil karanlığa doğru gider. Medeniyete doğru değil barbar eğilimlere, demokrasiye değil otoriter rejimlere doğru gider. Atatürk’ün çizdiği perspektif, insanlarımız, çocuklarımız için ekmek gibi, su gibi varoluşun bir parçası olarak devam edecektir.”

Çağlayan Spor Salonu’nun adının Gazi Mustafa Kemal Atatürk olarak değiştirilmesinin sembolik bir anlama sahip olduğunu belirten Başkan Uysal, “Ne kadar, her yerden Atatürk‘ün adını silseniz de biz yazmaya devam ederiz. Yazamadığımız zaman ruhumuzdaki, gönlümüzdeki yazıyı silemezsiniz. Bu sonsuza kadar devam edecektir” dedi. Bunun aynı zamanda Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyanın bitmeyen mücadelesi olduğunu söyleyen Başkan Uysal, “Aydınlığa, medeniyete, eşit yurttaşlığa, özgürlüğe, her türlü uygarlık kıstasında en ileriye varmaya doğru yürüyüşüdür. Bu yürüyüşü engelleyemezsiniz” diye konuştu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin yıl dönümünde alınan kararla bu küçük törenini yapılmasına imkan tanıyan meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Uysal, “Atamız, Antalya’ya iki kere geldi. Ama Antalyamızdan, Misakı Milli sınırında coğrafyadan Atatürk hiç gitmedi ve gitmeyecektir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X