Advert
Advert Advert
Advert

Konyaaltı Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla her yıl düzenlenen resim yarışması bu yıl “Güç ve Kadın” temasıyla başladı.

admin
Bu içerik 319 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Konyaaltı Belediyesi Resim Yarışmasının bu yıl ki teması “Güç ve Kadın” oldu. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tuvalleri ve diğer resim malzemeleriyle belediye hizmet binası önünde büyük bir heyecanla temalarını çizmeye başlayan yarışmacıları ziyaret etti.

Belediye olarak birçok etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Muhittin Böcek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenledikleri resim yarışmasında eserlerin yavaş yavaş belirginleşmeye başladığını söyledi. Başkan Böcek, Kazakistan, Kolombiya ve Rusya uyruklu vatandaşlarla birlikte yarışmada kadın-erkek 61 kişinin mücadele ettiğini bildirdi. Jüri üyeleri tarafından belirlenecek ilk üç eser için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ödül töreni düzenleyeceklerini belirten Muhittin Böcek, aynı gün düzenleyecekleri sergi ile de yarışmayı sonlandıracaklarını kaydetti.

Bütün başarılarının arkasında kadınların olduğunu söyleyen Başkan Böcek, “Gerçekten bütün kadınlarımızın ellerinden öpüyorum. Bu yarışmada üniversite öğrencilerinden ev hanımlarına her kesimden insanımız yer almakta. Bu cesareti gösterip yarışmaya katılan tüm vatandaşlarımızı bir kez daha kutluyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X