Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Bisiklet Platformu’nu oluşturan bisiklet kulüpleri ve dernekleriyle Atatürk’ün Antalya gelişinin 88’inci yıl dönümü anısına bisiklet turu düzenlendi.

admin
Bu içerik 283 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tur için bisikletçiler, akşam saatlerinde Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı’nda buluştu. Buradan pedallara basan bisikletçilerin ilk durağı Işıklar’da bulunan Atatürk Evi oldu. Atatürk Evi önünde saygı duruşunun ardından bisikletçiler Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’na kadar duraksız pedalladı.

Türk bayrakları ve Atatürk fotoğraflarının yer aldığı flamalar taşıyan bisikletçileri meydanda Muratpaşa Belediye Orkestrası ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ marşıyla karşıladı. Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden etkinlikte Belediye Başkanvekili İbrahim Cephaneci, “Atatürk, Antalya’ya geldiğinde şunu söylemiş ‘Antalya şüphesiz ki en dünyanın en güzel kentidir’ İşte bizlere düşen görev Antalya’yı o güzel kent olarak yaşatmak sizlerle birlikte en güzel şekilde korumak” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi olarak Atatürk isminin statlardan, meydanlardan silindiği bir dönemde Çağlayan Mahallesi’nde bulunan spor salonunun ismini Gazi Mustafa Kemal Atatürk olarak değiştirdiklerini belirten Başkanvekili Cephaneci, “Ne kadar Atatürk adını silmeye çalışsalar da başaramayacaklar. Çünkü Atamız bizim kalbimizde yazılıdır” dedi.

Antalya Bisiklet Platformu adına Mustafa Akyurt ise, “Mustafa Kemal ve ulusal değerlerimize her koşulda sahip çıkıyor ve yaptığımız bu turla da Antalya sokaklarında ‘Mustafa Kemal’ adını haykırmaktan onur ve kıvanç duyuyoruz” dedi.

Etkinlik Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda hep birlikte İzmir Marşı’nın söylenmesiyle sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X