Advert
Advert Advert
Advert

Engelli Bireylerin resmettiği hayallerin tasarımla hayat bulduğu “Engelsiz Çantalar ve Objeler” le kendi çizimlerini ekonomiye dönüştürmelerini ve girişimci olmalarını sağlayacak proje hayata geçiriliyor.

admin
Bu içerik 336 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Buseliqe Tasarım Atölyesi  tarafından proje içeriği hazırlanan,  Engelliler Sanat Evi ve Atso Koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile yürütüleecek olan projenin ilk ürün tanıtımları Engelliler Sanat Evi’nde yapıldı.

Ürün Tanıtımı toplantısında TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu

“TOBB Antalya Kadın Grişimciler Kurulumuzun düzenlediği  2017 Antalya'nın Fark Yaratan Kadın Girişimciler" Yarışmasında Yenlikçi İş Fikri Kategorisinde 1. Olan Buelique Tasarım Atölyesi ve Sosyal Girişimcilik Kategorisinde 1. Olan Engelliler Sanat Evi Kurucusu Hülya Bostanoğlu engelli bireylere ve üstün zekalı çocukların eğitimine gelir sağlanması amacı ile sosyal proje   ortaklığı yaparak, aynı zamanda sosyal fayda sağlamak  adına örnek olacaklardır.

“Kurulumuz olarak yaptığı girişimcilik destekleri projeleri yanında sosyal sorumluluk projeleri de geliştiriyor ve uyguluyoruz. Bu proje ile Engellilerin ekonomik ve sosyal gelişimlerini sağlamak ve Engelliler Sanat Evin’nde çizdikleri resimleri tasarıma dönüştürerek ekonomilerini sağlamalarını ve aynı zamanda elde edilen gelirin bir kısmını üsütn zekalı çocukların eğitiminde kullanılması hedeflendi. Bu sosyal sorumluluk projesi ürünlerini satın alan kullanıcılar bu amaca da katkıda bulunmuş olacak ve ürün ambalajının içinde yer alan resimlerin hikayeleri ile bu konuda empati kurmaları, çözüm önerilerine destek olmaları için farkındalık sağlanacaktır.

Resimleri tasarımlarla kullanıma dönüştürecek olan Buselique Tasarım Atölyesi kurucularından ve aynı zamanda kurul üyelerimiz olan Sibel Özdoğan ve Nevin Demirhan’a, bu anlamlı soysal sorumluluk proje içeriğini oluşturdukları için ve Engelliler Sanat evi kurucusu Hülya Bostanoğlu’na gönüllü olarak yaptığı çalışmalarla engelli bireyleri topluma kazandırdığı için bir kez daha teşşekür ediyor ve çalışmalarını destekliyoruz.”Dedi

Toplantıda Buselique adına söz alan Sibel Özdoğan ve Nevin Demirhan gönüllü olarak geliştirdikleri proje içeriği üzerinde uzun süredir hazırlandıklarını Engelliler Sanat Evi’nde ki bireylerle birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyduklarını belirterek paydaşlarla önümüzdeki süreçte engelli bireyler ve üstün zekalı çocuklar için çok verimli dönüşler alacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

Engelliler Sanat Evi Kururucusu Hülya Bostanoğlu kursiyerleri ve aileleri adına bu projenin sağlayacağı fayda için paydaşlara teşekkür ederek işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bireysel çabaların güç birliğine dönüşerek çok daha faydalı olacağını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X