Advert
Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 24 Mart’ta EVLİLİK SENEDİ operasının prömiyerini gerçekleştirecek.

admin
Bu içerik 614 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

20. yüzyılın başında Avrupa kültürünün önemli bir parçasını oluşturan İngiltere’de tek perdelik bir karakter komedyası olan “Evlilik Senedi” operası Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye taşınıyor. Rossini’nin 18 yaşında iken bestelediği ve ilk profesyonel operası olan eser için Antalya DOB’da geri sayım başladı. 24 Mart Cumartesi günü saat: 20.00’de prömiyeri gerçekleştirilecek “Evlilik Senedi”, kızının rızası olmadan onu zengin Kolonili tüccar ile evlendirmek isteyen cimri bir babanın hazırladığı planın kurmaca ve eğlenceli oyunlarla nasıl bozulduğunu konu alır.

Avrupa’dan Amerika’ya göçün yoğun olduğu bir dönemde yazılan oyun, özgürlüğün ve yeni umutların yeşerdiği bir dünyayı anlatır. Tamamı tek mekanda geçen eser, Rossini’nin, seyirciyi ilk andan itibaren etkisi altına alan güçlü müziği ile dikkat çekiyor.

Orkestra şefi Ömer Yöndem, reji Yiğit Günsoy, dekor ve kostüm tasarım Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait olan eserde; “Fanny” rolünde Aslı Ayan, Işılay Meriç Karataş ve Beste Şahin, “Edoardo” rolünde Enis Ok ve Burak Pektaş, “Tobia Mill” rolünde Onur Alpaslan, Toygarhan Atuner ve Oğulcan Yılmaz, “Slook” rolünde Erdi Can Aybaş ve Serhat Konukman, “Clarina” rolünde Seçil Eyilikeder ve Tuğçe Oğuzülgen, “Norton” rolünde Baturalp Bilgili ve Mehmet Ali Tutar sezon boyunca dönüşümlü olarak izleyici karşısına çıkacak.

Eserin 20 ve 30 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X