Advert
Advert Advert
Advert

Modern Avrupa edebiyatının ilk romanı kabul edilen Don Kişot’un yazarı Miguel De Cervantes’e gönderme yapan ve onun roman kahramanını görsel bir dille resimlerinde yansıtan ressam Orhan Zafer, eserlerini ‘3. Antalya Edebiyat Günleri’ kapsamında Muratpaşa Belediyesi’nde sergileyecek.

admin
Bu içerik 295 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ressam Orhan Zafer; çok özel yapıtlardan oluşan sergisini ‘3. Antalya Edebiyat Günleri’ nde Muratpaşa Belediyesi Fuayesi’nde açıyor. Ressam  Orhan Zafer; şövalye hikayelerinden etkilenen yaşlı bir centilmen ile seyisinin uzun yolculuklarını ve yaşadıkları olağanüstü olayları, Don Kişot’un dünyaya bakışı üzerinden anlatan Cervantes’in yazdıklarını resimsel bir dille yeniden tercüme ediyor.

Ressam Orhan Zafer’in eserleri, edebiyat-resim ilişkisinin sürpriz yansımalarını, Muratpaşa Belediyesi’nde düzenlenen ‘3. Antalya Edebiyat Günleri’ kapsamında sanatseverlere sunacak. İki yıl önce Almanya’da, Goslar Modern Sanatlar Müzesi’nin koleksiyonuna bir Don Kişot resmî kabul edilen ressam Zafer, üç yıldır seri Don Kişot resimleri yapıyor.  Don Kişot’un İzleri Sergisi, 27 Nisan – 6 Mayıs tarihleri arasında Muratpaşa Belediyesi Fuayesi’nde gezilebilecek. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X