Advert
Advert Advert
Advert

Antalya- Salı Sanayici ve İşadamları Grubu'na (Salı Grubu) konuk olan digital iletişim uzmanı Said Ercan, yapay zekanın geldiği noktayı anlatarak, gelecekte batıdan doğuya insan göçleri olacağını söyledi.

admin
Bu içerik 378 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Salı Grubu’nun bu hafta yapılan olağan toplantısının gündeminde sosyal medya ve iş dünyası ilişkisi yer aldı. Grup Başkanı Muharrem Koç moderatörlüğünde Antalya Tenis ve İhtisas Kulubü'nde yapılan toplantıda , Uluslar arası Sosyal Medya Derneği (USMED) Yönetim Kurulu Başkanı Digital İletişim Uzmanı Said Ercan, “Sosyal Medyanın Algı Yönetimi ve İş Dünyasındaki Önemi” başlığı altında bir sunum yaptı.

İNSTAGRAM KULLANIM REKORU

Digital gelişim ve yaşamımıza etkilerini iş ve sosyal hayatta yaşanan dönüşümü anlatan Ercan yapılan araştırmalardan da bahsetti. Türkiye’de 59 milyon akıllı telefon kullanıcısı olduğunu ve yüzde 84’ünün her gün internet kullandığını belirten Ercan, “Ayrıca sosyal ağlar hayatımızın her alanında. Dünyada Instgramı en çok kullanan 5.ülkeyiz. Dünyada en çok fotoğraf çekilen yerler sıralamasında Kız Kulesi 5.sırada yer alıyor” dedi.

DİGİTAL KAMPLAŞMA YAŞANIYOR”

Dünyada sosyal medya üzerinden bir digital kamplaşma yaşandığını da ifade eden Ercan, digital dünya ile uyum sağlayan işletme kurum ve kuruluşların kazanç sağladığına da vurgu yaptı. Ercan, “E-ticaret hacminde dünya sıralamasında 29.sıradayız. İnternetten alışveriş oranımız yüzde 43. Viral reklamlar üzerinden yapılan kampanyalar internette dolaşıyor ve oldukça etkili” diye konuştu. E-ticarette de şeffaf olanın kazanacağına değinen Ercan, işletmelerin yeni digital düzende yerini almasının gerekliliğinin altını çizdi.

SOSYAL MEDYA KRİZLERİNİ ANLATTI

Grup üyelerinin sorularını da yanıtlayan Ercan, alibaba.com, cretek gibi sitelerin çalışmalarından ve internetle artan hacimlerinden de bahsetti. Digital medyada itibar ve kriz yönetimi konusuna da vurgu yapan Ercan, “Şehit polisimiz Fethi Sekin’e saç ekimi yaptığını öldüğü gün duyuran firmanın digital krizini ya da Van depreminde Onur Air’in sempati toplamak için yaptığı ama insanların güvenini zedelediği kampanyayı düşünün. Nasıl ters tepki çekmişlerdi?Sosyal medyanın doğru kullanımı çok önemli” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X