Advert
Advert Advert
Advert

KOMİK OPERA “EVLİLİK SENEDİ” ANTALYA DOB SAHNESİNDE

20. yüzyılın başında Avrupa kültürünün önemli bir parçasını oluşturan İngiltere’de tek perdelik bir karakter komedyası olan “Evlilik Senedi” operası Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye taşınıyor.

KOMİK OPERA “EVLİLİK SENEDİ” ANTALYA DOB SAHNESİNDE
KOMİK OPERA “EVLİLİK SENEDİ” ANTALYA DOB SAHNESİNDE admin
Bu içerik 593 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Rossini’nin 18 yaşında iken bestelediği, ilk profesyonel operası olan ve  10 Nisan Salı akşamı saat: 20.00’de sahnelenecek eser, kızının rızası olmadan onu zengin Kolonili tüccar ile evlendirmek isteyen cimri bir babanın hazırladığı planın kurmaca ve eğlenceli oyunlarla nasıl bozulduğunu konu alır.

Avrupa’dan Amerika’ya göçün yoğun olduğu bir dönemde yazılan oyun, özgürlüğün ve yeni umutların yeşerdiği bir dünyayı anlatır. Tamamı tek mekanda geçen eser, Rossini’nin, seyirciyi ilk andan itibaren etkisi altına alan güçlü müziği ile dikkat çekiyor.

Orkestra şefi Ömer Yöndem, reji Yiğit Günsoy, dekor ve kostüm tasarım Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait olan eserde; “Fanny” rolünde Aslı Ayan, “Edoardo” rolünde Enis Ok, “Tobia Mill” rolünde Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Oğulcan Yılmaz, “Slook” rolünde Erdi Can Aybaş, “Clarina” rolünde Seçil Eyilikeder, “Norton” rolünde Baturalp Bilgili izleyici karşısına çıkacak.

Eserin 20 ve 30 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X