Advert
Advert Advert
Advert

15 ÜLKEDEN 350 ÇOCUK ANTALYA'YA GELİYOR

Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Çocuk Festivali için 15 ülkeden 350 çocuk Antalya'ya gelecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünya çocuklarıyla coşkuyla kutlanacak.

15 ÜLKEDEN 350 ÇOCUK ANTALYA'YA GELİYOR
15 ÜLKEDEN 350 ÇOCUK ANTALYA'YA GELİYOR admin
Bu içerik 376 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

FOMGED Gençlik Kulübü'nün düzenlediği 19'uncu Uluslararası Antalya Çocuk Festivali, dünya ülkelerinden çocukları Antalya'da buluşturacak. 18-24 Nisan tarihleri arasında yapılacak festivalde Azerbaycan, KKTC, Romanya, Kırgızistan, Lübnan, Bulgaristan, Litvanya, Filistin, Estonya, Tayland, Özbekistan ve Ürdün başta olmak üzere, 15 ülkeden 350 çocuk 23 Nisan'ı Antalya'da kutlayacak. Festival kapsamında kent merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda oluşturulacak 'sevgi korteji'ne katılacak çocuklar, müzelerden lunaparka, şelalelere kadar çeşitli tarihi, turistik ve çocuklar için cazip mekanları ziyaret edecek. Çocuklar ayrıca Antalya il merkezindeki çeşitli yerlerde ve ilçelerde baleden halk oyunlarına birbirinden renkli gösteriler sunacak.

18 Nisan'da kente gelecek olan çocuklar, 19 Nisan'da Vali Münir Karaloğlu'nu ziyaret edecek. 20 Nisan'da çocuklar Atatürk Parkı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar kortej yapıp çeşitli gösteriler sunacak. 21-22 Nisan tarihlerinde kentin tarihi ve turistik yerlerini gezecek çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda gala gösterisi sunacak.

FOMGED Gençlik Kulübü Onursal Başkanı Mustafa Kavasoğlu, iki yıldır sakin geçen Uluslararası Antalya Çocuk Festivali'nin bu yıl hak ettiği canlılığa kavuştuğunu söyledi. Çocuklarla kent sakinlerinin ve başta Antalya Valiliği olmak üzere tüm kamu kurumlarının sahip çıktığını da aktaran Kavasoğlu, “Çocuk her yerde çocuktur. Çocuklar insanlığın geleceği. Onlara dünyanın güzel ve her şeye rağmen yaşanabilir olduğunu bu tür uluslararası etkinliklerle anlatmaya çalışıyoruz. Bu yıl, sakin geçen iki yılın acısını çıkaracağız" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X