Advert
Advert Advert
Advert

Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi H.Avni Aksoy, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ne nezaket ziyaretinde bulundu.

admin
Bu içerik 214 kez okundu.
Advert

AGC Başkanı Yeni'ye geçmiş olsun dileğinde bulunan Aksoy, bakanlığının İstanbul'dan sonra İzmir, Edirne, Gaziantep ve Antalya'da temsilcilikler açarak, bakanlığın faaliyetleri ve dış politika konularında bilgilendirmeler yaptıklarını, yabancı ülke elçilik ve konsolosluklarına destek olduklarınısöyledi. Ayrıca Antalyalı gazetecilerin Ülkemizin ve Antalya'nın tanıtımında büyük rol oynadıklarını vurgulayan Aksoy, kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

AGC ÜLKEMİZ VE ANTALYA İÇİN TANITIMDA HER ZAMAN ÖNEMLİ ROL ALMIŞTIR

Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden AGC Başkanı Mevlüt Yeni, cemiyetin 350 üyesinin olduğu, gazetecileri tek çatı altında toplayıp sorunlarını çözme yanında Türkiye'nin ve Antalya'nın tanıtımına da katkıda bulunduklarını, , uluslararası ilişkilere önem verdiklerini, 8 ülkede kardeş kuruluşlara sahip olduklarını, 2009 yılında Rusya'dan 500 gazeteciyi Antalya'da ağırladıklarını vurguladı.Yine çevre illerdeki gazeteciler cemiyetlerini de Akdeniz Gazeteciler Federasyonu çatısı altında topladıklarını söyledi.

Ayrıca başkan Yeni:”Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu cemiyetimiz için" AGC Dışişleri Bakanlığı gibi çalışıyor" dediğini hatırlatarak, "Bir sivil toplum kuruluşu olarak projeler üretip hayata geçiriyoruz, şehrimize her yıl yabancı ülkelerden gazetecileri davet ediyoruz. Konferanslar, bilgilendirme toplantıları, kültürel geziler düzenliyoruz. Yabancı gazetecileri Antalyalı meslektaşlarımızla tanıştırıp kaynaştırıyoruz, üyelerimizi kardeş kuruluşlarımızın olduğu ülkelere götürüyoruz. 2007 yılından bu yana 70 çocuğumuza burs vermekteyiz " dedi.

AGC Başkanı Mevlüt Yeni, ziyaretin ardından günün anısına Avni Aksoy'a AGC flaması takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X