Advert
Advert Advert
Advert

Belki müdavimisiniz, belki de henüz hiç duymadınız ama ülkemizde herkesin mutlaka yaşaması gereken hem tatil hem de eşsiz bir yenilenme ve değişim fırsatı sunan şahane bir festival gerçekleşiyor. Üstelik bir ilke imza atarak her ay.

admin
Bu içerik 215 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Topluma uyum sağlamak ve toplumda bir yer edinmek için doğallığından feragat etmek zorunda kalan birey gittikçe kendisine yabancılaşmakta ve bütünlüğünü kaybetmekte. Negatif duygularla dolan bireyin bedensel, zihinsel ve duygusal yapısında hasarlar oluşması bizleri bu festivaller için harekete geçirdi. Bireyin tekrar öz doğasına dönerek tamlık içinde hayatını sürdürebilmesi için ihtiyacı olan her konuda gereken program ve teknikleri hazırladık ve bu festivallerle sizlere sunduk.

Farkındalık Festivali’nin Mayıs ayındaki durağı Sapanca. Bol oksijeni içinize çekerek kuş seslerini dinleyecebileceğiniz orman içinde yer alan Güral Sapanca Otel’de hem konforlu bir tatil yapacak hem de muhteşem bir doğada değişimin tadını çıkaracaksınız. Otelin oldukça kaliteli olan spa, havuz, hamam olanaklarından da faydalanabileceksiniz. Otele yürüme mesafesinde yer alan ve çevresi ormanlar ve yüksek tepelerle çevrili Sapanca gölü, etrafında yürümek ve bisiklete binmek isteyenleri kucaklıyor olacak.

Dünya Değişim Akademisi’nin 55 yıllık birikimini doğanın muazzam iyileştirme gücüyle birleştiren bu festivaller sizi her an değişmekte olan yaşam dinamiklerine karşı etkili yanıtlar verebilen yeni bir insana dönüştürüyor. Bu dönüşüm sırasında oldukça keyifli vakit geçirmenizi, doğayla iç içe olmanızı sağlıyor.

İçinize çektiğiniz her nefesle yaşadığınızı yeniden hissediyor, gerçek bir dinlenmenin tadına varıp bütün stresinizi geride bırakıyorsunuz. Ve bu esnada paha biçilmez bir bilgelikle karşılaşıyorsunuz.

Farkındalık festivalleri yılın her ayı yurtiçi ve yurtdışı yüzlerce katılımcının heyecanlı bekleyişleriyle Türkiye’nin güzel doğası ve özgün coğrafyasında bambaşka bir Dünya’nın fısıltılarını kulaklarımıza taşıyor. Barış ve huzur dolu, kendini yenileyebilen, değişim ve farklılıklar karşısında direnç kalkanlarını kuşanmadan bunları esnek bir şekilde kucaklayabilen, farkındalık sahibi bireylerden oluşan bir Dünya’nın kapılarını aralıyor.

Kimi zaman masmavi sular ve sıcacık güneşin, kimi zaman tatlı bir meltemin, kimi zaman görkemli dağların, kimi zaman da kadim bir tarihle yüklü gizem kokan ovaların ev sahipliğinde coşku ve bilgelik yükseliyor bu festivallerden. “Festivale katılın hayatınız festival olsun!” sloganıyla her ay gerçekleşen Farkındalık Festivalleri sağlık, yenilenme ve coşkunun insanlara sınırsızca dağıtıldığı bir kaynak. En kadim bilgeliklerden süzülen tekniklerle bireyin doğasındaki tüm bileşenler uyum içinde bir araya getiriliyor. Sunulan sağlıklı ve lezzetli yemekler ve gidilen yerlerin güzel doğası ile insanların hayat boyu aradıkları ama bulamadıkları şeyler veriliyor : Gerçek huzur ve coşku.

Doğayla bütün olma hissini yaşamayalı, kalabalıkların ve egzos dumanlarının içinde gerçek bir nefesi içinize almayalı, zihninizdeki değişime direnen ve bütün bir insan olmanızı engelleyen kalıpları fark edeli uzun zaman olduysa bu festivaller sizin için gerçek birer fırsat. Yapılan çalışmalar bizi, belki de yıllar boyu bir an olsun dışına çıkmak istediğimiz telaşlı hayatlarımızın ötesine taşıyor. Kimi zaman çam kokusu, kimi zaman deniz kokusu eşliğinde ciğerlerinize çektiğiniz her bir nefes size varolduğunuzu hissettiriyor. Gözlerinizi kapatıp kendinizi doğanın büyüleyici sessizliğine teslim ettiğinizde özlediğiniz o huzur içinize dolmaya başlıyor.

Ve bu sadece bir başlangıç...

Dini, dili, ırkı, cinsiyeti, yaşı ve yeterliliği ne olursa olsun toplumun her kesiminden kişiler bu programları rahatlıkla uygulayabiliyor ve kesinlikle olumlu sonuçlarını kendinde gözlemleyebiliyor.  

Yapılan her bir çalışma enerjinizi yenileyip taptaze bir hisse sahip olmanızı sağlıyor. Yükselen enerji bilinci de yükseltiyor ve yeni bir insan olmaya doğru ilerliyorsunuz.

İlk aşamada zihnin ne kadar da sizden bağımsız ve kontrolünüz dışında olduğunu fark etmek sizi hayrete düşürüyor. Ama bu farkındalıkla çözüme uzanan çok önemli bir adım atmış oluyorsunuz. Herbir çalışma size hayattaki her iş için, daha da ötesinde kendinizi bulabilmek, anlayabilmek için kaçınılmaz olan odaklanma ve irade gücünü kazandırıyor. Üstelik en güzel yanı bunların hiçibirisinin suni bir çabayla gerçekleşmiyor oluşu. Çalışmalar o kadar şahane bir sistemin üzerinde ilerliyor ki her şey kendiliğinden oluyor.

Sinirler dizginlenirken siz özlediğiniz dengeye kavuşuyorsunuz.

Yaşam boyu biriktirdiğiniz stres veya hastalıklar yüzünden kaskatı olmuş bedeniniz gevşiyor. Ve böylelikle belki de ilk defa bedeninizin, kaslarınızın, yaşam boyu biriktirdiğiniz yorgunluğun farkına varıyorsunuz. Onca yıldan ve yorgunluktan sonra bir bebek gibi taze ve hafif olabilmek sizi hayrete düşürüyor.

Kendinizi anın kollarına bıraktığınız derin bir gevşeme vakti geldiğinde gözlerinizi toprak kokusu eşliğinde yıldızlara açmak büyüleyici bir haz almanızı sağlıyor.

Güneş batıp gökyüzü yıldızlara büründüğünde, sağlıklı ve lezzetli yemekler yenilip doğa artık sakinleştiğinde sıra soru cevap bölümüne geliyor. “Hayatınız boyu sormak istediğiniz, sorup da tatmin edici cevaplar alamadığınız sorularınızı şimdi sorun” cümlesiyle başlıyor her söyleşi. Ve bu andan itibaren artık zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Her şey o kadar berrak ve anlaşılır ki puzzle’ın tüm parçaları yerine oturuyor. Cevapsız soru kalmıyor.

Ve tüm bunların yanı sıra yüzlerce pozitif insanla keyifli buluşmalar, yaşanan deneyimler, gidilen yerleri keşfedebileceğiniz gezintiler, kaliteden ödün vermeden seçilmiş tesislerin havuz veya plajında geçirilecek vakit de program kapsamında. Hamam, sauna ve spa da yine mevcut seçenekler arasında.

Bu festivallerde tercihinize bağlı olarak tek başınıza sessizliğin huzurunu ya da kalabalığın coşku dolu birlikteliğini yaşamanız mümkün. Üstelik katılımcılar her yaştan. Çocuklu ailelerden, keşfetmenin en tutkulu dönemini yaşayan gençlere, sakin bir kabullenişle dünyayı kucaklayan yetmiş yaş üstü kişilere kadar herkes bu festivalin konuğu.

Bu festivaller sıradan bir tatilden farklı olarak eğlenirken yenilenmenizi, kısa bir mola verdiğiniz günlük hayatınıza yepyeni ve enerjik dönmenizi sağlıyor. Dönüşte size tatil yorgunluğu değil, yenilenmiş bir beden, zihin ve coşku dolu duygular eşlik ediyor.

Siz de eğer hem dinlenme ve keyif hem de gerçek bir arınma, şifalanma ve dönüşümün birlikte sunulduğu bir tatil arıyorsanız cevabı buldunuz: Farkındalık Size düşen sadece yola koyulmak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X