Advert
Advert Advert
Advert

Geçtiğimiz yıl "Mahallem ve Ben" teması ile ilki Uğur Okulları Ankara Yaşamkent Kampüsü'nde gerçekleştirilen U Makerfest, bu yıl Antalya'da, Muratpaşa Kampüsü'nde gerçekleşecek.

admin
Bu içerik 347 kez okundu.
Advert

Uğur Okulları öğrencilerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri, STEM gibi derslerinde öğrendikleri bilgileri hayata geçirerek robotik, oyun tasarımı, video/animasyon ve 3D tasarım alanlarında yarıştığı U MakerFest'in bu yılki teması "Turizm 4.0" olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın açıkladığı global bir araştırmaya göre insanlar seyahatlerinin %74'ünü internet üzerinden seçiyor. Öğrencilerin de bu bilgiden hareketle yola çıkarak Turizm 4.0 teması kapsamında bir problem belirleyip yenilikçi bir çözüm üretmeleri beklenecek. Ürettikleri projeleri sergi alanlarında sunacaklar. Çoğunluğu değerli akademisyenlerden oluşan, içerisinde sektörel isimlerin de yer aldığı jüri üyeleri projeleri değerlendirecek.

Ayrıca kodlama, animasyon, robotik, oyun tasarımı, 3D tasarım, FLL takımları ve model uçak gibi atölye alanları da olacak. Sergi alanlarında da teknoloji ve eğitim tedarikçisi firmalar açtıkları stantlarda eğitim teknolojileri alanındaki en güncel ve farklı yaklaşımları sergileyecek.

Geçtiğimiz yıl 26 takımın katıldığı U MakerFest'e bu yıl 45 takım katılım gösterecek. Yaklaşık 1.500 kişilik bir katılım öngörülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X