Advert
Advert Advert
Advert

Profesyonel yaşamı boyunca Türkiye’nin en büyük kurumlarında üst düzey yöneticilik yapan ve kurduğu ekipleriyle çok önemli işlere imza atan Erhan Tunçay, 30 yıl boyunca edindiği liderlik deneyimini şimdi geleceğin lider adaylarıyla paylaşıyor.

admin
Bu içerik 255 kez okundu.
Advert

Yazardan Direkt etiketiyle çıkan Fark Yaratan Liderlik, iki bölüm başlığından oluşuyor. Liderin sahip olduğu Karizma, Vizyon, Güven,  Sıra Dışı Düşünmek, Kalplere Dokunmak, Tutku ve Adaletli Olmak gibi kişilik özellikleri üzerinden mercek altına alan yazar, profeyonel özellikler açısından da Güçlü Ekip Kurmak, Hedeflerle Çalışmak / Zamanlama / Zaman Yönetimi, Danışmak, Risk Alma, Çözüm Odaklılık, Sorumluluk ve İş Ahlakına Sahip Olmak gibi başlıklar ile okuyucuyu aydınlatıyor.

Kitapta kendi profesyonel deneyimlerini de okurlarla paylaşan Erhan Tunçay, Fark Yaratan Liderlik adlı bu ilk kitabında Güçlü Lider olmanın özelliklerine dikkat çekerek okuyucularını yüreklendiriyor.

Arka Kapaktan…

Lider doğulur mu, yoksa lider olunur mu?

Kariyeri boyunca Garanti Bankası başta olmak üzere Türkiye’nin öncü kuruluşlarında lider yöneticilik yapan ve alanında marka profesyonellerle birlikte çalışan Erhan Tunçay, kitapta bu sorunun cevabını veriyor: “Liderlik potansiyeline sahip herkes lider olabilir!”

Bir liderin sahip olması gereken kişilik özellikleri, yetenekler ve çalışma sistemleri üzerine denenmiş yöntemler ve ikna edici yaklaşımlarla dolu bu kitap yıllar içinde edinilmiş bir hazineyi cömertçe paylaşıyor ve kesinlikle ilham veriyor.

Akın Öngör’ün Önsözüyle…

Güçlü ve iyi liderliğin müthiş gücüne inanırım. İyi liderler kurumları, toplumu, ülkeleri... dünyayı değiştirebilirler. Kötüsü felaketlere yol açabilir. Günümüzde iyi lider eksikliğini ülkemizde ve dünyada o kadar hissediyoruz ki sürekli iyi liderler çıkmasını arzu ediyoruz. Umudumuzu yeni yönetici nesillerin, gençlerin iyi lider olarak yetişmelerine bağlamış haldeyiz. Gençlerin iyi lider olabilmelerine katkıda bulunmak, onlara koçluk, mentorluk yapmak ise bizim kuşaklar için bir görev olmalı.

Erhan Tunçay’ın yazdığı bu kitap liderlik konusunda kaleme alınmış çok güzel bir örnek. Konuya gerçek çalışma yaşamı deneyimlerinden süzülmüş bilgiler ve izlenimlerle yaklaşmış...bu da kitabın etkisini ve değerini arttırmış. En önemli başlıkları başarılı çalışma hayatından örnekler ile çok kolay anlaşılabilir bir dil ile anlatmış.

Koçlar ve mentorlar için de çok güzel bir kılavuz niteliğini taşıyor. Bu kitaptan çok yararlanılacağını umuyorum.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X