Advert
Advert Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Sihirli Dünya”çocuk oyununu sahneleyecek.

admin
Bu içerik 413 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocuklara bilmedikleri, onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar veren Antalya Devlet Opera ve Balesi, Sihirli Dünya çocuk oyununu 23 Nisan Pazartesi günü saat: 11.00’de sahneleyecek. Haldun Özörten tarafından yazılan, Kenan Kahyaoğlu’nun müzik düzenlemelerini yaptığı ve Reyhan Süme tarafından sahneye koyulan eserde ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Amacı çocuklara çoksesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı ve baleyi sevdirebilmek olan interaktif eserde solist sanatçılar Erdi Can Aybaş, Ceren Tereci Aytekin, Işılay Meriç Karataş, Müge Günaydın ve Müge Yıldıran, anlatıcı Selahattin Denizsümüren ve Mehmet Ali Tutar, piyanist Yücel Yalçın, orkestra sanatçıları İlkay Candan, Aykut Avcıoğlu, Çağrı Fırat Yeşillik, Fatma Esin Erdoğan, Arda Serindağ ve repetitörlüğünü Buket Tüzün’ün yaptığı Antalya DOB çocuk balesi sahne alacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X