Advert
Advert Advert
Advert

BAŞKAN UYSAL’A 23 NİSAN’DA KREŞ TEŞEKKÜRÜ

Muratpaşa Belediyesi’nin Güzeloba, Dutlubahçe, Ermenek, Konuksever ve Bayındır Mahalle kreşlerinde küçük öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı ardından Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti. Çocuklar günün anısına Başkan Uysal’a özenle süsledikleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini hediye etti.

BAŞKAN UYSAL’A 23 NİSAN’DA KREŞ TEŞEKKÜRÜ
BAŞKAN UYSAL’A 23 NİSAN’DA KREŞ TEŞEKKÜRÜ admin
Bu içerik 344 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’nın 5 farklı mahallesinde bulunan kreşlerinde 23 Nisan coşkusu yaşandı. Güzeloba, Dutlubahçe, Ermenek, Konuksever ve Bayındır Mahalleleri’ndeki kreşlerde öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Kutlamalarından ardından öğrenciler adına Güzeloba Mahallesi Merkez Şube Uranüs sınıfı öğrencileri ‘Başkan amcaları’ Ümit Uysal’ı ziyaret etti. Küçük öğrenciler, “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığımız bugün de, biz Muratpaşalı çocuklara açmış olduğunuz kreşler sayesinde eğitimimize katkıda bulunduğunuz için size çok teşekkür ederiz” diyerek özenle süsledikleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini hediye etti.

Çocuklara 23 Nisan’ın niye bayram olarak kutlandığını onların anlayabileceği bir dille anlatan Başkan Uysal, “Eskiden bir tek kişi karar alıyorken şimdi milyonlarca kişi karar alıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de ‘Çok önemli bir şey yaptık. Bunu, çocuklara bayram olarak veriyorum’ dedi. ‘Bu çocuk bayramı olsun’ dedi. Bütün dünyaya yayıldı böyle” diye konuştu. Çocuklarla gurur duyduğunu belirten Başkan Uysal, “Ben de, bu kadar akıllı olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Nice 23 Nisanlara” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X