Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Dünyada sekiz süpersonik uçakla gösteri yapan tek akrobasi timi olan ve 1992 yılında kurulan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı 'Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal, Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Antalya semalarında gösteri yapacak.

admin
Bu içerik 471 kez okundu.
Advert

Konyaaltı Beach Park batı girişi tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek olan Türk Yıldızları’nın gösteri kapsamında; NF-5A/B tipi 6 adet özel uçak, saatte 1315 kilometre hıza ulaşacak. Türk Yıldızları, zaman zaman 30 metreye kadar alçalarak, saatte 800-900 kilometre hızda akrobatik hareketler yapacak.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 23 Nisan Pazar günü 14.00-16.00 saatleri arasında yapılacak Türk Yıldızları gösterisi için çeşitli trafik önlemleri alındığı ifade edildi

Göklerin Efendileri

Türk Yıldızları’nın gösterisi, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) ortak katkısı ile yapılacak. Daha önce 2006, 2012, 2016 yıllarında da Antalya’da hem 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hem de 23 Nisan Ulusal, Egemenlik ve Çocuk bayramlarında gösteri yapmıştı. Türk Yıldızları’nın Antalya’da son gösterisi ise dünyanın en önemli fuarlarından olan EXPO 2016 Antalya Fuarı’nın açılışında yapılmıştı. Fuar sergi alanı üzerinde gerçekleştirilen uçuş gösterisi büyük beğeni kazanmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X