Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlendiği Antalya Edebiyat Günleri, şair Ahmet Telli’nin Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde söyleşisi ve Antalyalı edebiyatçıların ve yazarların Fikret Otyam Sanat Parkı’nda buluşmasıyla başladı.

admin
Bu içerik 169 kez okundu.
Advert

Antalyalı edebiyatçıların imza günü ve sonrasında ‘Antalya ve Edebiyat’ başlıklı söyleşiyle devam eden buluşmasına Başkan Uysal da konuk oldu. İmza gününe katılan yazarların masalarına tek tek uğrayan Başkan Uysal, söyleşi öncesi yaptığı konuşmada Antalya’yı küçüklüğünden bu yana hep bir edebiyat şehri olarak düşündüğünü söyledi.

Sahip olduğu antik kentleri, ev sahipliği yaptığı medeniyetleri düşündükçe Antalya’nın dünyada çok az kentte rastlanacak detaylara sahip olduğunu belirten Başkan Uysal, “Antalya, belki bir gün Dostoyevski’nin Petersburg’u, James Joyce’un Dublin’i, Victor Hugo’nun Paris’i ve hatta İstanbul gibi bir edebiyat kenti olabilir. Bizler mevcut koşullarda, Antalya Edebiyat Günleri’yle bunu geliştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Uysal’ın konuşmasını ardından Antalya Edebiyat Günleri, Cahit Çakcıl, Kamile Yılmaz, Nuri Erkal, Ahmet Turan Kul ve Giray Ercenk’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Antalya ve Edebiyat’ başlıklı söyleşisiyle devam etti.

Antalya Edebiyat Günleri’nde ilk gün bu yıl ‘En iyi Öykü’ ödülleriyle birlikte onur ödülü alacak edebiyatçılarla birlikte konukların katıldığı akşam yemeğiyle sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X