Advert
Advert Advert
Advert

Antalya’nın turizm potansiyelinin dünya genelinde yeniden yükselmesi için “Kadınlar Çiçek Açıyor” hareketini başlatan Antalyalı kadınlar, I.W.A.B Uluslararası Antalya Turizm Festivalinin ikincisini hazırladılar. Bir dünya şehri olan Antalya’da yaşayan kültürlerin ve uluslararası dansçıların katılımıyla çok renkli görüntülere sahip olacak festivalde amaç; Antalya’yı Antalya’da tanıtmak, tema; “Kadın ve Çiçek”

admin
Bu içerik 247 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kısa adı (International Women Are Blossoming) olan Uluslararası Kadınlar Çiçek Açıyor Hareketi, geçen sene yaptıkları Antalya’nın ilk turizm festivalini gelenekselleştirmek için Ukrayna Ailesi Derneği ile birlikte festivalin 2. sini hazırladılar.

I.W.A.B Kadınlar Çiçek Açıyor Antalya Turizm Projesi ile Yılın Kadını seçilen İş kadını Hatice Bozkurt’un girişimleriyle bir araya gelen Antalyalı kadınlar, 28 Nisan’da 2018 yılı Turizm Sezonu’nu pozitif bir enerji ile karşılamak amacıyla, Antalya’da uzunca süre konuşulacak festival için hazırlıklarını tamamladı. I.W.A.B 2. Uluslararası Antalya Turizm Festivali 28 Nisan’da Cumhuriyet Meydanı’nda kutlanılacak.

Gün boyu sahnede  uluslararası dansçıların ve yabancı derneklerin geleneksel dansları ile katıldıkları festival’de şehir yaşamını anlatmak için Festival konseptinde yer alan “Vintage Çiçek Pazarı” ile Türk kültürüne uygun elişi ürünlerinin yer aldığı etkinlikte, “Anne&Kız Çiçek Açıyor” bölümü ile de katılım yapan kız çocuklarının anneleri ile ürettikleri ürünleri satarak iş hayatı ile ilgili bir vizyon oluşturmaları da hedefleniyor. “Uluslar Çiçek Açıyor” bölümünde ise Antalya’da yaşayan yabancı dernekler konuk edilerek kültürel paylaşımlar yapılırken, Antalya’da Çiçek sektörünün önemli kaynaklardan biri olan “Çiçek Sokağı” ile de bu sektöre dikkat çekiliyor.

Amaçlarının Antalya’nın mutlu, eğlenceli ve bir kadının tek başına tatil yapabileceği kadar güvenli ve huzurlu bir yer olduğunun altını çizmek olduğunu söyleyen I.W.A.B Proje Başkanı ve Koordinatörü Hatice Bozkurt, bu sebeple  turizm festivalinin temasını “Kadın ve Çiçek” olarak belirleyip “Antalya tanıtımı için dünyaya güzel resim vermek istiyoruz” dedi,

UKRAYNA’DAN FESTİVALE TAM DESTEK!

Ukrayna Ailesi Derneği ortaklığında yapılan festivalde dernek Başkanı Vita Mykhaylova, ülkesi ile yapılan görüşmeler sonucunda gerekli destekleri aldığını ve  Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybıha’nın festivale katılacağını söyledi.

Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Kepez Belediyesi katkılarıyla

Antalya kadınlarının birleşerek hazırladığı I.W.A.B 2. Uluslararası Antalya Turizm Festivali şehrin Kurumlarının da desteklemesi ile tüm şehirde bir karnaval havasında kutlanacak. Cumhuriyet Meydanı’nda tüm gün ve gece sürecek festivalde yeni Turizm Sezonu çoşku ile karşılanacak.

Renkli Festival Korteji Karaalioğlu Parkı’ndan Başlıyor

Konsepti “Kadın ve Çiçek” olan festivalde başına çiçek takan tüm kadınların katılabileceği festival korteji, Türkiye’nin ilk kadın motosiklet kulübü  “Black Cat Choppers”ın motorları eşliğinde, Antalya Kurum temsilcilerinin yanı sıra Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybıha’nın da katılımı ile ülkelerinin  folklorik giysilerini giyen katılımcılar ve uluslararası dansçılar ile saat 18:00’de Karaalioğlu Parkından çıkarak Cumhuriyet meydanına kadar yürüyecekler.

Kadınlar Çiçek Açıyor Merkezi’ne destek

Festivalimizden elde edilecek gelirin bir kısmı ile oluşturulacak fon, I.WA.B Kadınlar Çiçek Açıyor Merkezi’nin ilk tohumları olacak. Antalya’ya gönül veren, Antalya sevdalısı herkesi etkinliğimize ve Antalya turizmine destek olmaya davet ediyoruz. Festival boyunca dans gösterileri, söyleşiler, imza günleri ile Antalya’da karnaval havası yaşatacağız. I.W.A.B 2. Uluslararası Antalya Turizm Festivali’nde pek çok sürpriz Antalyalılar’ı bekliyor olacak” diyerek 28 Nisan günü herkesi çiçekli giysiler giyip, başına çiçek takmaya davet etti.

Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu Başkanı                       Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı

Hatice Bozkurt                                                                   Vita Mykhaylova

I.W.A.B 2.ULUSLARARASI ANTALYA TURİZM FESTİVAL PROGRAMI

Yer        : Cumhuriyet Meydanı

Tarih      : 28 Nisan 2018

Saat        : 10:00 - 22:00

FESTİVAL KORTEJİ

Yer         :Karaalioğlu parkı, eski belediye binası önünden  Cumhuriyet Meydanına doğru

Tarih      : 28 Nisan 2018

Saat        : 18:00 -18:45

PROGRAM AKIŞI

18:45    : Bando Gösterisi, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu

19:00   : Mülki Erkan Açılış Konuşmaları

19:10   :  Küba Dans Topluluğu/ Effect Show Group

19:30  : Ukraynalı Şarkıcılar Alina Semitsaru ve Faruta Sergiiy

19:40  : Latin Dans Topluluğu/ Dans Of The World Show

20:30 : Ukraynalı Şarkıcılar Alina Semitsaru ve Faruta Sergiiy

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X