Advert
Advert Advert
Advert

İstek Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü, 20-23 Nisan tarihleri arasında lise ve üniversite öğrencilerinin Birleşmiş Milletleri simüle ederek dünya sorunlarına çözüm bulmayı hedefledikleri Yeditepe Model Birleşmiş Milletler Konferansına (Yedmun’18) ev sahipliği yaptı.

admin
Bu içerik 548 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2013 yılında İstek Antalya Yeditepe Koleji  Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından kurulan Model Birleşmiş Milletler Kulübü, tamamen lise öğrencilerinden oluşan organizasyon ekipleri ile uzun ve yoğun bir çalışmanın sonucunda 20-23 Nisan tarihleri arasında, yaklaşık 200 delegenin katılımı ile  Yedmun’18 konferansını düzenledi.

Yurt dışından, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden lise ve üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği Yedmun’18 konferansı etkinliği, Globed Kurucusu, Eski Unesco Bangkok- Sürdürülebilir Gelişim İçin Eğitim Birimi Üyesi Esat Uğurlu ve Yeditepe Üniversitesi  Katar Dış İşleri Bakanlığı Danışmanı Onuralp Acar’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Konferans süresince öğrenciler, Birleşmiş Milletlerde yer alan Güvenlik Konseyi, Silahsızlanma, Sosyal, İnsani ve Kültürel Komitelerin yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü, Turizm Örgütü gibi komitelerde farklı dünya sorunlarını ve farklı ülkeleri temsil ederek onların bakış açıları ile tartışıp çözümler aradı. Tüm oturumlarda gerçek bir Birleşmiş Milletler delegesi gibi hareket eden öğrenciler, ele aldıkları konularla ilgili çözüm öneri paketleri hazırladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X