Advert
Advert Advert
Advert

Antalya’nın pırlanta gerdanlığı ‘Konyaaltı Sahili’ ışıldamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahil Projesi’nde Sealife bölümünün ardından ikinci etabı Varyant-Beach Park bölümünü de hizmete açtı. Başkan Türel, Konyaaltı Sahili projesinin uluslararası arası ödül alacağını vurguladı.

admin
Bu içerik 355 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyükşehir Belediyesi şirketi ANTEPE’nin Antalya’nın pırlanta gerdanlığı Konyaaltı Sahili’ne uyguladığı dünya çapındaki projede sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Konyaaltı Sahil Projesi etap etap hizmete açılıyor. Proje kapsamında ikinci etap da hizmete açıldı. Geçtiğimiz hafta Sealife Otel önündeki ilk etabının açılmasıyla Antalyalı ziyaretçilerin akınına uğrayan sahil, Varyant-Beachpark etabıyla da büyük beğeni topladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de her konuşmasında ‘İddia ediyorum Konyaaltı Sahil Projemiz uluslararası ödül alacak’ şeklinde övgüyle söz ettiği projenin tamamı Mayıs ayı sonunda hizmete açılacak.

Antalyalılar güzel havanın tadını çıkardı

Akdeniz’in mavisi ile yeşilin buluştuğu, rengârenk çiçeklerin yürüyüş yollarını süslediği Konyaaltı Sahili Projesi açılan ikinci etabıyla da ziyaretçilerini kendine hayran bıraktı. Sahille bütünleşen geniş kullanım alanı, rengârenk çiçeklerle bezenen peyzajı, yeşil alanları, sahil boyunca sıralanan ağaçları, doğal taşlarla kaplı yürüyüş yolları, gölgelikleri ve oturma alanları ile Antalya’ya yeni bir yaşam alanı kazandırıldı.

Tüm ihtiyaçlara cevap verecek

Tamamen halka açık bir proje olarak, sahilin halkın öncelikli kullanımını sağlamayı amaçlayan, araçların değil yayaların kullanımına sunulan Konyaaltı Sahili Projesi, tamamlandığında dünya standartlarında bir merkez konumuna gelecek. Proje, sosyal ve kültürel alanlar, gezi alanları yürüyüş yolları, yeşil alanlar, aktivite alanları, rekreasyon alanları, yeme-içme alanlarıyla tüm ihtiyaçlara cevap verecek.

1650 kişilik ekip arı gibi çalışıyor
Diğer yandan projenin kalan kısmında hummalı bir çalışma yürütülüyor. 1650 kişilik bir işçi ordusu Konyaaltı Sahil Projesi’nin tamamını Mayıs sonuna kadar yetiştirmek için arı gibi çalışıyor. Yaklaşık 30 bin metrekare beton alanın yeşil alana dönüştürüldüğü proje kapsamında mevcut tüm ağaçlar korunurken, yaklaşık 6 bin yeni ağaç dikiliyor. Proje öncesi 12 bin 600 metrekare olan sahildeki kapalı alan, metrekare olarak yarıya düşürülerek, bu alanlar yeşil alan olarak düzenleniyor.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X