Advert
Advert Advert
Advert

Antalya’nın turizm potansiyelinin dünya genelinde yeniden yükselmesi için “Kadınlar Çiçek Açıyor” hareketini başlatan Antalyalı kadınlar, I.W.A.B Uluslararası Antalya Turizm Festivalinin ikincisini 28 Nisan’da Cumhuriyet Meydanı’nda kutladılar. Bir dünya şehri olan Antalya’da kutlanan festival, yaşayan kültürlerin ve uluslararası dansçıların katılımıyla çok renkli görüntülere sahip oldu. Teması “Kadın ve Çiçek”olan festivalde amaç; Antalya’yı Antalya’da tanıtmak!

admin
Bu içerik 352 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kısa adı (International Women Are Blossoming) olan Uluslararası Kadınlar Çiçek Açıyor Hareketi, geçen sene yaptıkları Antalya’nın ilk turizm festivalini gelenekselleştirmek için Ukrayna Ailesi Derneği ile birlikte festivalin 2. sini hazırladılar.

I.W.A.B Kadınlar Çiçek Açıyor Antalya Turizm Projesi ile Yılın Kadını seçilen İş kadını Hatice Bozkurt’un girişimleriyle bir araya gelen Antalyalı kadınlar, 28 Nisan’da 2018 yılı Turizm Sezonu’nu pozitif bir enerji ile karşılamak amacıyla, Antalya’da uzunca süre konuşulacak bir festival yaptılar.

UKRAYNA’DAN FESTİVALE TAM DESTEK!

Hatice Bozkurt; I.W.A.B Uluslararası Antalya Turizm Festivali’nin ikincisini Ukrayna ile ilişkileri geliştirmek ve Ukrayna’da Antalya popülaritesini yükseltmek için Ukrayna Ailesi Derneği ile ortak olarak hazırladıklarını söyledi. Dernek Başkanı Vita Mykhaylova ise Türkiye ile Ukrayna’nın kültürel ve ticari iş birliğinin önemli olduğunu ifade etti. Geçen yıl Türkiye’ye gelen turistlerin büyük bölümünün Ukrayna’dan olduğunu anlatan Mykhaylova, “Türkiye büyük talep görüyor. Vatandaşlarımızın tatil yeri olarak Türkiye’yi seçmeleri bizi mutlu ediyor. İkinci evimiz Türkiye oldu.” diye konuştu.

Ukrayna Ailesi Derneği ortaklığında yapılan festivalde dernek Başkanı Vita Mykhaylova, ülkesi ile yapılan görüşmeler sonucunda gerekli destekleri alarak davet ettiği Ukrayna Büyükeliğinden temsilciler de festivale katıldı.

Gün boyu sahnede uluslararası dansçıların ve yabancı derneklerin geleneksel dansları ile katıldıkları festival’de şehir yaşamını anlatmak için Festival konseptinde yer alan “Vintage Çiçek Pazarı” ile Türk kültürüne uygun elişi ürünlerinin yer aldığı etkinlikte, “Anne&Kız Çiçek Açıyor” bölümü ile de katılım yapan kız çocuklarının anneleri ile ürettikleri ürünleri satarak iş hayatı ile ilgili bir vizyon oluşturmaları da hedeflendi. “Uluslar Çiçek Açıyor” bölümünde ise Antalya’da yaşayan yabancı dernekler konuk edilerek kültürel paylaşımlar yapılırken, Antalya’da Çiçek sektörünün önemli kaynaklardan biri olan “Çiçek Sokağı” ile de bu sektöre dikkat çekildi. Renkli Festival Korteji Karaalioğlu Parkı’ndan başladı.

Amaçlarının Antalya’nın mutlu, eğlenceli ve bir kadının tek başına tatil yapabileceği kadar güvenli ve huzurlu bir yer olduğunun altını çizmek olduğunu söyleyen I.W.A.B Proje Başkanı ve Koordinatörü Hatice Bozkurt, bu sebeple turizm festivalinin temasını “Kadın ve Çiçek” olarak belirleyip “Antalya tanıtımı için dünyaya güzel resim vermek istiyoruz” dedi. Kentin enerjisini dünyaya yaymak istediklerini aktaran Bozkurt, “Turistlerin, kentin güzel enerjini görüp, merak edip ülkemize gelmeleri için bu festivali düzenledik. Tüm dünyaya çağrıda bulunuyoruz, gelin bu güzellikleri yaşayın.” dedi.

Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Kepez Belediyesi katkılarıyla

Antalya kadınlarının birleşerek hazırladığı I.W.A.B 2. Uluslararası Antalya Turizm Festivali şehrin Kurumlarının da desteklemesi ile tüm şehirde bir karnaval havasında kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda tüm gün ve gece süren festivalde yeni Turizm Sezonu çoşku ile karşılandı. Konuşmaların ardından Küba, Latin ve Polonya dans toplulukları gösteriler yaptı, Ukraynalı şarkıcılar konser verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X