Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin 44 kişilik Gençlik Orkestrası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için 77 kişilik Uğur Okulları Muratpaşa Kampüsü Korosu’yla biraraya geldi. Ray Charles klasiği ‘Hit The Road Jack’la başlayan konserde Zeytinköylü gençlerin darbuka soloları ve orkestraya eşlik eden modern dans gösterisi izleyenleri büyüledi.

admin
Bu içerik 458 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için aralarından Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın oğlu Efe’nin de yer aldığı 44 kişilik Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası, Uğur Okulları Muratpaşa Kampüsü’nün 77 kişilik korosuyla biraraya geldi ve ortaya muhteşem bir konser çıktı.

Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda, Başkan Uysal, eşi Ümran Uysal ve kızları Eylül Uysal’la birlikte CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul’un da ilgiyle takip ettiği konser trompet solo performansla başlayan bir Ray Charles klasiği ‘Hit The Road Jack’la başladı.

TÜRKİYE ÖRNEK ÜLKE

Ray Charles’la yapılan açılışın ardından Başkan Uysal, “Hoş geldiniz” konuşmasında ‘ulusal egemenlik’ kavramının insanlığını uzun yıllar içinde mücadele ederek, kişisel egemenlik kavramının aşarak ulaştığı bir nokta olduğunu söyledi. Milyonlarca insanını birbirini öldürdüğü savaşlar sonunda insanlığın ulus egemenliğine ve kendi kaderini tayin etme noktasına geldiğinin altını çizen Başkan Uysal, “İnsanlığın geldiği bu aşamaya Anadolu’muzda, Ortadoğu ve Müslüman toplumların içinde ilk ve son olarak Atatürk ve aydınlanma önderleriyle bir tek Türkiye ulaşabildi, bir tek Türkiye’de uygulanabildi” diye konuştu.

‘BİNDİĞİMİZ DALI KESMEYELİM’

Bununla birlikte 23 Nisan’ın Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olduğunun altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Çocuklara bir bayram armağan etmek, bir geleceği emanet etmek demektir. Aydınlık ışıklı bir geleceği inşa etme konusunda onlara görev yüklemek demektir. Onlara kıymet verdiğimiz demektir. Bu anlamda değeri bilinmesi gereken bayramları önemsizleştirmek bir milletinin bindiği dalı kesmesi demektir. Kendi kaderiyle ilgili kendi aleyhine yapabileceği en kötü şeydir.”

ZEYTİNKÖY DARBUKA ŞOV

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından ‘Hoş Gelişler Ola’ marşıyla devam ederken Zeytinköylü gençlerin darbuka soloları ve orkestraya eşlik eden Selin Meryem Sağlam ve Georgie Zimavtes’in modern dans gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı. Konserin ardından Başkan Uysal, orkestra şefi Furkan Üstündağ, koro şefi Mustafa Kesici ve solist Merve Kılınçay’a teşekkür için çiçek takdim etti.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X