Advert
Advert Advert
Advert

ANTALYA AKRA CAZ FESTİVALİ YASMİN LEVY İLE BAŞLADI

Caz ve klasik müziğin dünyaca ünlü isimlerini Antalya’da buluşturan Akra Caz Festivali, Yasmin Levy’nin muhteşem konseri ile başladı. Dünya müziklerini muhteşem bir uyumla harmanlayarak, dinleyenlerini İspanyol şarkılarından Sefarad müziğine uzanan geniş bir coğrafyada yolculuğa çıkaran Yasmin Levy, büyüleyici sesiyle hayranlık uyandırırken, sahne performansıyla da beğeni topladı. Gecede ayrıca Akra Jazz Band ile birlikte Türkiye'nin önde gelen müzisyenlerinden trompetçi İmer Demirer ve saksafoncu Serhan Erkol sahne aldı. Akra Hotels’in açık hava alanında gerçekleşen konsere sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

ANTALYA AKRA CAZ FESTİVALİ YASMİN LEVY İLE BAŞLADI
ANTALYA AKRA CAZ FESTİVALİ YASMİN LEVY İLE BAŞLADI admin
Bu içerik 354 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye’ye her geldiğinde kendini evinde hissettiğini söyleyen Yasmin Levy; “Akdeniz’in kıyısında böyle bir yerde, ilk kez böyle bir konser veriyorum. Benim için gerçekten çok heyecan verici bir deneyimdi. Ve bu gecede farklı bir enerji vardı. Hayatımın en önemli gecelerinden birini yaşadım. Seyirci çok sıcaktı.“ dedi.

Fesival  Electro Deluxe ile devam edecek

Bu yıl Antalya'da ilki gerçekleşen festival; modern ve klasik cazın yanı sıra; caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkacak. 02-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akra Hotels'de gerçekleşecek olan Antalya Akra Caz Festivali’nin bir sonraki konuğu; funk, soul , hiphop ve elektro müziği, caz müzikle birleştiren Fransız grup Electro Deluxe olacak. Thomas Faure (saksafon), Gaël Cadoux (piyano), Arnaud Renaville (vurmalılar), Jérémie Coke (bas), Vincent Payen (trompet), Bertrand Luzignant (trombon) ve vokalde James Copley'den oluşan grup; 4 Mayıs Cuma akşamı saat 20:30‘da Akra Hotels’de sahne alacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X