Advert
Advert Advert
Advert

Dünyaca ünlü sanatçıları ve caz müziğin usta isimlerini sanatseverlerle buluşturan Antalya Akra Caz Festivali, müzikal şölenin yanı sıra “Akra Jazz Talks” söyleşisine de ev sahipliği yaptı. Kültür sanat programlarının usta ismi sunucu Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde düzenlenen ve Akra Hotels’de halka açık ücretsiz olarak gerçekleştirilen Akra Jazz Talks ‘da ünlü isimler; şehir, caz ve festival konularını tartıştı.

admin
Bu içerik 287 kez okundu.
Advert

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) genel müdürü, Avrupa Kültür Vakfı başkanı ve Avrupa Caz Festivalleri Birliği eski başkanı Görgün Taner  söyleşideki konuşmasında, marka kentlerin yerini yaratıcı kentlere bıraktığından bahsederek; “ Kültür sanat ve festivaller yaratıcılığı besler ve kentlere uluslararası bir nitelik kazandırır. Bu festival Antalya’da yaşayan herkesin festivali. Bir festivali dışarıdan gelenlerden daha çok, o kentte yaşayanlar ayakta tutar. Bunun için herkesin festivalin geleceğini birlikte şekillendirmesi lazım”  dedi.

 

 “Antalya ve caz yan yana geldi”

 

Usta tiyatro sanatçısı, yönetmen, sunucu  Selçuk Yöntem ise “Antalya ve cazın yan yana gelmesi, birkaç sene sonra bu kenti uluslararası ilginin odağı haline getirecek. Ben daha önce böyle bir atmosferde, falezlerin kenarında hiç caz dinlememiştim. İnanılmaz bir keyifti “ dedi. Ünlü caz sanatçısı Şenay Lambaoğlu da festivallerin sanatçıların nefes alabilmeleri için iyi ortam oluşturduğunu dile getirerek,  konuşması sırasında “Şehirde caz var”  temalı doğaçlama bir şarkı da söyledi.

Festival  Çıplak Ayaklı Diva “Cesaria Évora” Gecesi ile devam edecek

Bu yıl Antalya'da ilki gerçekleşen Akra Caz Festivali; modern ve klasik cazın yanı sıra; caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkıyor. 02-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akra Hotels'de gerçekleşecek olan festival “Cesaria Évora” Gecesi ile devam edecek. Çıplak Ayaklı Diva olarak hafızalarda iz bırakan Grammy ödüllü efsane isim Cesaria Évora’nın anısına düzenlenen gecede Cesaria Évora Solistleri ve Orkestrası; Portekiz’in fadosu, Brezilya’nın sambası ve caz müzik başta olmak üzere Latin müziklerinin bir karışımı Morna’ nın dünyadaki bir numaralı temsilcisi olan Cesaria Évora'nın şarkılarını seslendirecek. Akdeniz’in ve Beydağlar’ın eşsiz manzarası eşliğinde, 5 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20:00‘da Akra Hotels Antalya’nın bahçesine kurulacak açık hava sahnesinde gerçekleşecek konserin biletleri, biletix gişelerinden ya da www.biletix.com  adresinden alınabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X