Advert
Advert Advert
Advert

admin
Bu içerik 214 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Caz ve klasik müziğin dünyaca ünlü isimlerini Antalya’da buluşturan Akra Caz Festivali; “Çıplak Ayaklı Diva” olarak hafızalarda iz bırakan Grammy ödüllü efsane isim Cesaria Évora’nın anısına düzenlenen “Cesaria Évora Gecesi” ile izleyenleri büyüledi. Cesaria Évora Solistleri ve Orkestrası’nın sahne aldığı gecede; Portekiz’in fadosu, Brezilya’nın sambası ve caz müzik başta olmak üzere Latin müziklerinin karışımı olan Morna’nın dünyadaki bir numaralı temsilcisi olan Cesaria Évora'nın şarkıları seslendirildi. Konserde; Lura, Teofilo Chantre, Nancy Vieira, Lucibella, Elida Almeida’nın güçlü vokallerine sekiz kişilik orkestranın harika müziği eşlik etti. Akra Hotels’de gerçekleşen konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Hepimiz aynı yıldızın altındayız “

Cesaria Evora’nın hayatına çok derinden dokunduğunu belirten solist Nancy Vieria “Bir yıldızın ışığı” isimli şarkıyı söylerken; Bu gece aslında hepimiz bir yıldızın ışığı ile buradayız. Ve hepimiz aynı yıldızın altındayız ve kardeşiz. dedi. Solist Lura ise hayatındaki en güzel şeylerden birinin Cesaria Évora ile aynı sahneyi paylaşmak olduğunu dile getirirken hepsinin ortak hayalinin ülkeleri Cape Verde’nin kültürünü dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Festivalin bir sonraki konuğu Fazıl Say

Bu yıl Antalya'da ilki gerçekleşen, modern ve klasik cazın yanı sıra; caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkan festival, 12 Mayıs’a kadar Akra Hotels’de devam edecek. Festivalin bir sonraki konuğu ise dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say olacak. Gecede Fazıl Say’ın “İlk Şarkılar” ve son albümü “Güz Şarkıları” izleyici ile buluşacak. İlk Şarkılar'da Fazıl Say’ın piyanodaki cesur ve özgün yorumuna, solist Serenad Bağcan’ın güçlü sesi eşlik ediyor. Güz Şarkıları'nda ise muazzam yaratıcı bir yorumcu olan Ece Dağıstan piyanoya hayat verirken, Güvenç Dağüstün etkileyici sesiyle solist olarak yer alıyor. Bu muhteşem konser  9 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:00da Akra  Hotels sahnesinde dinlenebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X