Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2016-2017 sanat sezonunun ikinci bale prömiyeri ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kapalı gişe sahnelenen Kuğu Gölü balesinin ardından çalışmalara başlayan Antalya DOB Bale Sanatçıları, Dünya Dans Günü olan 29 Nisan Cumartesi saat: 20.00’de “Med-Cezir” ve “Dört Mevsim” olmak üzere iki bale eserinden oluşan “Dört Mevsim İki Bale”nin prömiyerini gerçekleştirecek.

admin
Bu içerik 366 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Vivaldi’nin müziği “Dört Mevsim”

 

Müziği Antonio Vivaldi’ye ait olan Dört Mevsim’in libretto ve koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy tarafından yapıldı. Vivaldi’nin en ünlü eseri olmasının yanı sıra Barok müzik ve klasik müzik repertuvarının en bilinen örneklerinden biri olan Dört Mevsim’i seslendirecek olan Antalya DOB orkestrasını Hakan Kalkan ve Ömer Yöndem sezon boyunca dönüşümlü olarak yönetecek. İlkbahar, Yaz, Sonbahar ve Kış olmak üzere dört bölümden oluşan eserin dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Nursun Ünlü ve ışık tasarımı Fuat Gök’e ait.

 

Med-Cezir

 

Müziği A.Corelli, J.S.Bach ve J.Pachelbel’e ait olan ve düzenlemesini Yeliz Efe’nin yaptığı Med-Cezir balesinin libretto ve koreografisi Tolga Burçak ve Meray Kartal tarafından yapıldı. Günlük hayatın getirdiği zorluklar ve kadın-erkek ilişkisinin insana yüklediği sorumluluklardan doğan çılgınlıkların sonucu hissedilenlerin anlatıldığı eserde, dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay, ışık tasarımı ise Fuat Gök’e ait.

Eserin 10, 15 ve 30 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X