Advert
Advert Advert
Advert

admin
Bu içerik 208 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği gibi bu yıl da, hastane afet planı çerçevesinde turkuaz, sarı ve kırmızı kod tatbikatları yapıldı. Muhtemel çıkabilecek yangınların önlenmesi, doğal afet gibi acil durumlarda personel ve hastaların karşılaşabileceği durumlara karşı hızlı ve doğru müdahalenin yapılabilmesi için gerçekleştirilen bu tatbikat, gerçeği aratmayan görüntülere sahne oldu. Tatbikatta olası acil durumlarda gerçekleştirilecek kurtarma ve tahliye çalışmaları canlandırıldı.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Hastane personeli, sağlık ekibi ve yönetim kadrosunun bulunduğu tatbikatta, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekinin desteğiyle, olası yangın ve felaket durumunda alınacak tedbirler canlandırıldı. Tatbikatta, senaryo gereği binada çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, üst katlarda çıkan yangını hızlı bir müdahaleyle söndürdü. Tatbikatı çevredeki çok sayıda vatandaş da izledi.

OLASI YANGINA KARŞI BİR KEZ DAHA BİLİNÇLENDİK”

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Başhekimi Dr. Meltem Demir, "Yangın, sel, deprem vb. durumlarda hızlı ve doğru müdahalenin hayati önem taşıdığını biliyoruz. Düzenli olarak yapılan bu tatbikatlar, teorik eğitimlerin pratiğe dönüşmesini ve bilinçlenmemize yardımcı oluyor. Bu tatbikatla, yangın gerçeği karşısında eğitimli olan personelimizi uygulamayla da hazır hale getiriyoruz. Bu alanda insan hayatıyla ilgili sorumluluğu olan bir ekiple çalışıyoruz. Teoride bilinenleri pratikte uygulayarak bir kez daha bilinçlendik” şeklinde açıklama yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X