Advert
Advert Advert
Advert

Şef Zehra ÖZÇELİK yönetimindeki Konyaaltı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosunun 5 Mayıs 2018’de Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde verdiği konser, 600 kişi kapasiteli salonu dolduran izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

admin
Bu içerik 259 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

TANGO VE VALS ESERLERİ adlı konserde, eserlerin seçimi ve yorumlanması kadar görselliğe verilen önem de ön plandaydı. Her şarkı için özenle seçilmiş slaytler şarkılarla bütünleşirken, Gülin GÖLPINAR ve Fatih ÖMEROĞLU tarafından canlı olarak sergilenen danslar da, görselliği zirveye taşıdı.

Koserde; Bir Çapkına Yangınım, Mazi Kalbimde Yaradır, Sevdim Bir Genç Kadını ve Papatya Gibisin Beyaz ve İnce gibi tango eserlerinin yanında Gözlerinin içine Başka Hayal Girmesin, Söyle Naz mı Bu Kaş Çatış, Erişti Nev Bahar, Ağla Gitar Çal Gitar gibi vals eserler de yer almıştı.

Dört solistin de sahne aldığı konserde sırasıyla Abdullah TİPİCİ Gönlüm Hep Seni Arıyor, Duygu GÜNSUR KAPLAN Çapkın, Necati KUTLUK Suna ve Metin CAN sana Nerden Gönül Verdim adlı eserleri seslendirdiler.

Konyaaltı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven ULUTEKİN’in de kısa bir konuşma yaptığı konser, izleyicilerin yoğun alkışlarıyla son buldu.

Popüler müzik akımı içinde giderek daha az dinlendiği düşünülen tango ve vals eserlerine, gençlerin de yoğun ilgi göstermesi oldukça sevindiriciydi.

Konseri izlemeye gelenlerin, tango ve vals konseptinin büyüsüne kapılarak geldiklerini, fakat izledikten sonra “umduklarından fazlasını bulduklarını” söylemeleri de, konserin başarısının bir başka göstergesiydi.

Yaklaşık altı yıl önce kurulan ve ilk bu yana Şef Zehra ÖZÇELİK tarafından yönetilen Konyaaltı Belediyesi TSM korosu, her yıl yeniden yapılan ve eski koristlerin de katıldığı seçme sınavlarında başarı gösteren koristler ve profesyonel saz üstadlarıyla birlikte, her geçen yıl standardını yükseltmeye devam ediyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X