Advert
Advert Advert
Advert

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsünde düzenlenen Geleneksel IX. Keşkek Günü, veliler, öğretmenler, idareciler, öğrenciler, mezunlar ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

admin
Bu içerik 375 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Program yaylı sazlar orkestrasının seslendirdiği şarkılar ve mezunlar adına Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Yeter Gizem Çevik’in konuşmasıyla devam etti. Konuşmanın ardından polifonik koronun seslendirdiği şarkılar ise dinleyenlere müzik keyfi yaşattı.

Keşkek Gününde, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında sınavlarda, bilim, sanat ve spor dallarında; dünya, Avrupa, Türkiye ve il derecesi elde eden öğrenciler onurlandırıldı. Ayrıca programda yurt içi ve yurt dışında Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı MUN (Model United Nations) konferanslarına katılan öğrenciler de onurlandırıldı.

Akdeniz’in geleneksel düğün tatlarından olan keşkek ve irmik tatlısı, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. 

Okul yönetimi, “Yöresel geleneklerin yaşatılması ve güzel anları paylaşmak amacıyla okulumuzda her yıl keşkek günü etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu yıl dokuzuncusunu düzenlemiş olduğumuz geleneksel keşkek günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X