Advert
Advert Advert
Advert

admin
Bu içerik 267 kez okundu.
Advert

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında yaklaşık 20 bin kişi, Konyaaltı varyantından Cumhuriyet Meydanı’na Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle fener alayı gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Duman konserini ise yüz binlerce kişi takip etti

Muratpaşa Belediyesi'nin 100 üzerinde sendika, siyasi parti ve demokratik kitle örgütünün bileşeni olduğu Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu’yla birlikte düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları yüz binleri biraraya getirdi.

Kutlamalar için her yıl olduğu gibi bu yılda Antalyalılar, Konyaaltı plajlarını başlangıç noktası varyantta toplandı. Meşaleler, Türk bayrakları, Atatürk posterleriyle on binlerce Antalyalı, Konyaaltı varyantından Cumhuriyet Meydanı’na uzanan yaklaşık, 20 bin kişinin oluşturduğu 2 kilometrelik fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi.

HER BAYRAMDA BİRARADAYIZ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ev sahibi olduğu kutlamalar Antalya’da farklı siyasi partilerden birçok ismi de buluşturdu. Kutlamalar fener alayının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti. Başkan Uysal, konuşmasına “Türkiye'nin atmosferi gün geldi neredeyse milli bayramlarımızı kutlayamayacağımız noktalara evirildi ama Antalya'da Muratpaşa’mız her zaman bu meydanda bu şekilde buluştu” sözleriyle başladı.

HER GÜN 19 MAYIS HER YER SAMSUN

19 Mayıs 1919’da Atatürk'ün attığı adımın uygarlığa atılan bir adım oluğunu belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Sadece işgal zincirini kırmak değildi. Kendine güvenini kaybetmiş bir toplumu ayağa kaldırmak değildi. Hukukun üstünlüğü, demokrasi, adalet, çok partili yaşam, çevreyi koruma bilinci, insanlığın kardeşliği, barış, sevgi ve saygı gibi bütün değerlere doğru bir yolculuktu. O yüzden biz o değerlere sonsuza dek bağlı kalacağız. Bizim için her tarih 19 Mayıs, ülkenin her yeri Samsun. Çünkü bizim adaletli ve demokratik, kenetlenmiş bir ülkeye doğru yürümeye ihtiyacımız var. Bu uğurda çalışmaya ihtiyacımız var. Çünkü bizim barış dolu, tasada ve kederde beraber sıkılmış bir yumruk gibi geleceğimize doğru, güçlü bir şekilde kol kola yürümeye ihtiyacımız var. Çünkü bizim üreten bir ekonomiye, paylaşan, gençlerimize iş bulan bir ekonomiye ihtiyacımız var. Hep daha iyiye daha uygara, daha aydınlığa yürümeye ihtiyacımız var. Çünkü bizim uygarlığın kalbine doğru devam eden o kadim yürüyüşün en büyük adımı olan 19 Mayıs’taki gibi adımlara ihtiyacımız var.”

‘DAVET’ ŞİİRİNİ OKUDU

Konuşmasını Türk şiirini büyük ismi Nazım Hikmet’in ‘Davet’ şiiriyle noktalayan Başkan Uysal, meydanı dolduran on birlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Başkan Uysal, Spor Toto Süper Lig şampiyonu olan Galatasaray’ı tebrik ederken meydanda kutlamalar Duman konseriyle devam etti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X