Advert
Advert
Advert

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ile birlikte düzenlediği "Haydi Çocuklar Bisikletle Okula" kampanyasına Büyükşehir Belediyesi, AKBEM öğrencileriyle destek verdi. AKBEM’de eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencileri okullarına bisiklet ile gitti.

admin
Bu içerik 340 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in başkanlığını yürüttüğü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin "Haydi Çocuklar Bisikletle Okula" kampanyasına Türkiye’nin dört bir tarafından olduğu gibi Antalya’dan da destek geldi.

Okul yolunda pedal çevirdiler.

Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan ve şu ana kadar birçok projeye imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte; AKBEM Altındağ Kurs Merkezi’nde eğitim gören öğrencilere, bisiklet ile ulaşımın faydaları, bisiklet ile ulaşımda uyulması gereken kurallar ve diğer yaya ve sürücülerin bisikletlilere karşı uymakla yükümlü olduğu kurallar hatırlatıldı. 8-14 yaş arası çocuklara eğitim imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı AKBEM Altındağ Kurs Merkezi’nde eğitim gören 15 öğrenci okul yolunda pedal çevirdi.

Amaç sağlıklı nesiller yetişmesi.

AKBEM yetkilileri, Sağlıklı Kentler Birliğinin başlattığı farkındalık çalışmasına öğrencilerin de büyük bir heyecanla katıldığını ifade ederek, “Amacımız öğrencilerin okullarına bisikletle gelmelerini sağlamak ve bisiklet kullanımını arttırmak. Sağlıklı nesillerin yetişmesi, daha temiz bir çevre ve enerji tasarrufu için bisiklete binmeyi özendirmeye devam edeceğiz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X