Advert
Advert Advert
Advert

Döşemealtı Çıplaklı’daki Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi ilk mezunlarını verdi. Mezun olan 29 öğrenci ile ailelerine iftar yemeği ve ardından mezuniyet balosu düzenledi. Başkan Türel’in “Meleklerim” diye sevdiği özel çocuklar baloda doyasıya eğlendi.

admin
Bu içerik 334 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in büyük önem verdiği Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ilk mezuniyet heyecanı yaşandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, Özel Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Özel Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören toplam 29 öğrenci mezun oldu. Okul yönetimi tarafından düzenlenen iftar yemeği ve ilk mezuniyet balosuna Okul Müdürü Yasemin Doğan, Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı Tarık Bitlis, Ak Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Bekir Kıvrım, öğretmenler, özel öğrenciler ve aileleri katıldı. 4 yıl boyunca lise eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun olan Başkan Türel’in “Meleklerim” diye sevdiği öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte yaptıkları iftarın ardından mezuniyet balosunda doyasıya eğlendi.

Çalışma hayatları devam edecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nden mezun olan öğrenciler hakkında bilgi veren Okul Müdürü Yasemin Doğan, “İş Uygulama Merkezi’nde orta ağır düzeyde çocuklarımız, Mesleki Eğitim’de de hafif düzeyde çocuklarımız var. Mesleki Eğitim sınıfları ve İş Uygulama sınıflarımızdan toplam 29 öğrencimiz mezun oluyor. Mezun olan öğrencilerimiz merkezimizden eğitim alamaya devam edecek. Ayrıca mezun olan öğrencilerimizi işe yerleştirmek yönünde çeşitli projelerimiz var. Ağır düzeyde iş imkânı sağlayamadığımız çocuklarımızın merkezimiz bünyesinde bulunan ASMEK atölyelerinde çalışma hayatları devam edecek. Yani mezun oldular, artık okulumuzla ilişkileri kesildi diye bir şey yok. Mezun olduktan sonra da bireysel eğitimleri, atölye eğitimleri merkezimizde devam edecek” dedi.

Doyasıya eğlendiler

Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ilk mezunlarını veriyor olmasından duydukları mutluluğu ifade eden Yasemin Doğan, sözlerine şöyle devam etti: “Özel çocuklarımız, 4 yıl boyunca eğitimlerini tamamlayarak mezun oluyorlar. Bugün şahsım ve diğer öğretmenlerimiz adına gurur verici bir an. Bu yaptığımız organizasyonun normal liselerden hiçbir farkı yok. Normal okullarda nasıl mezuniyet balosu düzenlenip öğrenciler eğleniyorsa bizim çocuklarımızın da normal öğrencilerden hiçbir farkı yok, onlar da kendi mezuniyet balolarında doyasıya eğleniyor. Özel çocuklarımızı, başarılarından dolayı kutluyor, onlara mutlu bir yaşam diliyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X