Advert
Advert Advert
Advert

YILMAZ ÇAMKESEN HAYATA BIRAKTIĞI İZLER KARMA PORTRE FOTOĞRAF SERGİSİ AGORA ANTALYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE AÇILDI!

Açılışından bu yana şehrin kültürel ve sanatsal değerlerine büyük önem veren Agora Antalya Alışveriş Merkezi’nde, Antalya'nın ünlü porte fotoğrafçısı Yılmaz Çamkesen’e ait ‘Hayata Bıraktığı İzler’ temalı fotoğraf sergisi sanatseverlere buluştu.

YILMAZ ÇAMKESEN HAYATA BIRAKTIĞI İZLER KARMA PORTRE FOTOĞRAF SERGİSİ AGORA ANTALYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE AÇILDI!
YILMAZ ÇAMKESEN HAYATA BIRAKTIĞI İZLER KARMA PORTRE FOTOĞRAF SERGİSİ AGORA ANTALYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE AÇILDI! admin
Bu içerik 299 kez okundu.
Advert

İçerisinde 40 adet sanatsal portrenin yer aldığı sergi, sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Sergi açılışı Antalya Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği  (AESOB)  Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Fotoğrafçılar Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Bayrak  ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşti. Açılışta konuşan Adlıhan Dere, sanatın her zaman değer yargıları yansıttığı belirterek, sanata ve sanatçıya sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Dere, açılışa katılan sanatseverlere ve Agora Alışveriş Merkezi’ne teşekkürlerini iletti.

23 yılı aşkın süredir fotoğraf sanatı ile ilgilenen ve başarılı sergilere imza atan Yılmaz Çamkesen, başta portre olmak üzere, reklam, moda gibi birçok branşta çalışmalarda bulundu. Portre fotoğraflarında kendine özgü bakış açısı ile fark oluşturan Çamkesen, aynı zamanda Antalya’daki birçok ünlü iş adamları ve devlet adamlarının da özel portre fotoğrafçısı olarak biliniyor.

Portre temasını her bir fotoğrafına yansıtan sanatçı, Antalya Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere’ye çekmiş olduğu fotoğrafını hediye etti.

Çamkesen’in ‘Hayata Bıraktığı İzler’ adlı karma portre fotoğraf sergisi, 27 Haziran-15 Temmuz tarihlerinde Agora Alışveriş Merkezi zemin katta 10.00-23.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

 

 “LEONARDO DA VİNCİ SERGİSİ” ANTALYA AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE SANATSEVERLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR!

200 eserin yer aldığı dünyanın en kapsamlı ‘Leonardo Da Vinci Sergisi’ Agora Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Dünyanın en büyük ve en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi Prömiyerini yaptığı Belçika'nın ardından dünya turuna İstanbul’dan sonra Antalya’da Agora Alışveriş Merkezi’nde devam ediyor.

 

Antalya’da ses getiren Leonardo Da Vinci Sergisi geçtiğimiz 25 Mayıs’ta kapılarını açmıştı.

Dünyanın en kapsamlı Leonardo da Vinci koleksiyonu unvanıyla ziyaretçilerin huzuruna çıkan sergi, 7'den 77'ye herkese hitap ediyor. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 replikasıyla birlikte; orijinal el yazması, tablo ve çizimlerin de olduğu 200 eseri sanatseverlerle buluşturan sergi 12 Ağustos’a kadar sanatseverleri ağırlamaya devam edecek. Sergi; Michelangelo, Albrecht Dürer, Giorgio Vasari, Donatello, Verrocchio, Giambologna, Raphael, Francesco Guardi ve Canaletto gibi Rönesans’ın diğer önemli sanatçıları ile Da Vinci’nin çağdaşlarının Da Vinci eserlerinden ilham alarak sunduğu örneklere ve orijinal belgelere de ışık tutuyor.

Da Vinci Sergisi 12 Ağustos tarihine kadar, 10.00-23.00 saatleri arasında Agora Alışveriş Merkezi’nde sergilenmeye devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X