Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Akra Barut Hotel’de gerçekleştirildi. Konuk konuşmacı olarak DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve DÜNYA Gazetesi Yazarı Uğur Civelek’'in katıldığı toplantıda Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki gelişmeler değerlendirildi. Gecede YÖRSİAD’ın yeni üyeleri Ali Gültekin ve Savaş Erkuş’a rozetleri konuk Güldağ ve Civelek tarafından takıldı.

admin
Bu içerik 278 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İş adamları olarak Jonglör gibiyiz!

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken yaptığı konuşmasında, “ YÖRSİAD olarak her ay değerli konuklarımızı üyelerimiz ile buluşturuyoruz. Bu ayki konumuzu Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki gelişmelere ayırdık. Dünya Gazetesinin değerli Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve değerli ekonomi yazarı Uğur Civelek’i ağırlıyoruz. Bizleri kırmayıp, değerli görüşlerini paylaştıkları için teşekkürlerim, sunuyorum. Günümüzde iş hayatı öyle bir karmaşık hale geldi ki, adeta bir jonglör gibiyiz. Çok fazla farklı konuları değerlendirmek zorundayız. İş dünyasında başarılı olabilmek için hem günümüzü anlamak hem de geleceği ön görebilmek gerekiyor. Amerika’da neler oluyor, Türkiye’de neler oluyor? Dünya nereye gidiyor? Bunları gördükçe nasıl bir pozisyon almamız gerektiğini de iyi algılamamız gerektiği ortaya çıkıyor” dedi.

Gecede düzenlenen Paneli YÖRSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Güney yönetirken, ülkemizde ve dünyadaki geçmiş gelişmeler ile geleceğe dönük ekonomik gelişmeler konusu masaya yatırıldı. Konuklar Antalya’da olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirip teşekkürlerini sundular.

 

Türkiye’deki olabilecekleri söyleyebilmek için dünyada olup bitenleri yakından takip etmek gerekiyor!

DÜNYA Gazetesi Yazarı Uğur Civelek yaptığı konuşmasında, “ Türkiye’den dünyaya bakarsanız bir şey anlayamazsanız. Türkiye dünyayı etkileyebilecek politika, teknoloji üreten yeni açılımlar üreten bir ülke değil. Türkiye dünyadaki bu gelişmelerden aşırıya yakın etkilenen, kaynak bağımlılığı olan, teknoloji üretmeyen, üretim yapısı fason ve dış politikasını kendisi belirleyemeyen bir ülkedir. Bunun için Türkiye’deki olabilecekleri söyleyebilmek için dünyada olup bitenleri yakından takip etmek gerekiyor. Normal olarak İş dünyasında karar verebilecek olan kişiler dünyayı takip etmeli, bu nedenle dünyada olup bitenleri, farklı söylemi olan araştırma raporlarına abone olmalı ve tüm olasılıkların farkında olmak durumundadır. Türkiye’nin tasarruf açığı ciddidir, Türkiye dışarıdan yeterli ve gerekli yabancı kaynak gelecek ise Türkiye’de kurlar geriler, faizler geriler, varlık fiyatları yükselir, krediler genişler, her şeyin iyiye gittiği varsayılır, eğer elinizden bir şeyi çıkarmanız gerekiyorsa iyi bir dönemdir. Ama küresel koşullar olumsuzsa ve tam tersi bir senaryo olursa işler tam tersinde seyreder. Türkiye’de 2003-2008 dönemi arası her şeyin iyiye gittiği bir dönemdir. 2013’den bu döneme bakarsanız her şeyin dışarıdan yansıyan şekli Türkiye’nin kötüye gittiği bir dönemdir” dedi.

 

Kendimize senaryolar hazırlamalıyız!

DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ise yaptığı konuşmasına teşekkürle başlayarak, “ Antalya’da olmaktan ve siz değerli YÖRSİAD ailesi ile bir arada olmaktan çok mutluyuz. Türkiye’yi rakamlarla falan anlatmak kolay değil. Sadece dünyadaki gelişim ile de anlatmak kolay değil. Türkiye’nin kendine özgü bir takım dinamikleri var. Geleceği tahmin etmenin sizi sadece yoracağını düşünenlerdenim. Geleceği tahmin etmek çok kolay bir iş değil. İnsan psikolojisi nedeniyle bu işi kolay kolay formüllere de dökmek mümkün değil. Ne kadar göstergeleri alsak da ne çıkacağını görmemiz oldukça güç. Yöneticilerin bir numaralı işinin karar vermek olduğunu düşünürsek tabii ki tahmin de etmek zorundayız. Yöneticilerin esas itibarı ile yapması gereken iş, mümkün olduğunca belirsizlikleri riske çevirmeye çalışmak, riskleri de yönetmeye çalışmak. Bu anlamda da kendimize senaryolar hazırlamalıyız” dedi.

Toplantı sonrası YÖRSİAD Başkanı Semih Beken; DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve DÜNYA Gazetesi Yazarı Uğur Civelek’e katılımları için ANLED adına sunulan bağışın belgesi ve Yörüklerin simgesi poşulardan sunarken ayrıca gecenin anısına bir hatıra fotoğrafı da çektirildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X