Advert
Advert Advert
Advert

Dünyanın en önemli plajlarından olan ve üç ay gibi kısa bir sürede dünya rekoru kırılarak tamamlanan “Konyaaltı Sahili” yeni ismiyle “Sahil Antalya Yaşam Parkı”, Türkiye turizminin başkenti Antalya’da hizmet vermeye başladı.

admin
Bu içerik 208 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkan Menderes Türel’in vizyoner ve özverili çalışmaları ile Antalya halkına hizmet verecek olan Sahil Antalya, şehri ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlere de önemli bir cazibe ve yaşam alanı sunacak.

Sahil Antalya Yaşam Parkı, Müze Kavşağı-Varyant’tan başlayarak, Boğaçayı’na kadar uzanan 1.000.000 metrekarelik alanı ve 6 km’lik sahili ile turizmin başkenti Antalya’da sahil yaşamının en güzel örneklerini sunacak. Yaşayan bir park olarak tasarlanan Sahil Antalya, sadece yaz aylarında değil 12 ay hizmet verecek.

Sahil Antalya, öncelikli olarak 33 plajı ile misafirlerine farklı bir deniz keyfi sunacak. Seçkin işletmecilerin hizmet vereceği 33 plaj, sunacağı imkanlar ile Türkiye’nin en güzel sahilini kaliteli hizmet ile buluşturacak.

Sosyal yaşam için de buluşma noktası haline gelecek olan Sahil Antalya, 20 oturma alanı, 40 yiyecek-içecek ve alışveriş alanı, 350 kişilik amfi tiyatrosu, 10 bin kişilik konser alanı ile
06:00 ve 02:00 saatleri arasında misafirlerine hizmet verecek.


Sahil Antalya, spor alanları ile de sağlıklı yaşamı destekliyor. Tenis kortları, basketbol sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık alan spor aletleri, skate (Kaykay-paten) park, çocuk ve köpek parkı ile Sahil Antalya, sağlık ve spor tutkunlarına çeşitli imkanlar sunacak.
 
Çevreci bir yapıya sahip olan Sahil Antalya, 350 bin metrekarelik yeşil alanı ile Antalya’nın yeşil alanlarına ayrı bir zenginlik katıyor. Yeşil ve mavinin buluştuğu noktada, doğa ile iç içe bir yaşam sunan Sahil Antalya, misafirlerini şehrin içinde şehirden uzak bir yaşam ile buluşturuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan ve özverili bir çalışma sonrasında hayata geçirilen Sahil Antalya, Tursetalya ve Alkoçlar ortaklığında kurulan ALSE’ye emanet edildi. Otel ve plaj işletmeciliğinin yanı sıra 500 araç kapasiteli taşımacılık alanındaki 24 yıllık engin tecrübesiyle Antalya’nın köklü firması Tursetalya ile Türk misafirperverliğini vizyonel bakış açısıyla birleştirerek, her daim misafirlerinin beğenisine sunan Alkoçlar, sektördeki 50 yıllık deneyim ve tecrübelerini Konyaaltı Sahil Projesi için birleştirerek, Sahil Antalya’yı bir yaşam parkı haline getirecek. Antalya’ya ve misafirlerine 12 ay boyunca kaliteli yaşam sunacak olan Sahil Antalya, şehre yaşam ve değer katacak.
 

Sahil Antalya Yaşam Parkı Pazarlama ve PR Müdürü Tülay Kılıç, Antalya’nın en önemli simgelerinden biri olan Konyaaltı Sahili’nin Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin vizyoner yaklaşımı ile yeniden hayat bulduğunu söyledi. Sahil Antalya Yaşam Parkı’nın Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’ya yakışan bir cazibe merkezi olduğunu ifade eden Kılıç açıklamalarına şöyle devam etti: “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in büyük gayretleriyle rekor denecek bir sürede hayata geçirilen Sahil Antalya, başta Antalyalılar olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunuldu. Sahil Antalya, örnek bir proje olarak da gösterilmeye başladı. Çünkü Sahil Antalya, sadece plajlardan oluşmuyor, sosyal ve sportif faaliyetlere de önemli imkanlar sunuyor. 6 ay değil 12 ay yaşam sunan bir Konyaaltı, Antalya’ya daha fazla fayda sağlayacaktır.Alse çalışanları olarak böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyarız” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X