Advert
Advert Advert
Advert

DAĞIN YAMACINDA ATATÜRK SİLÜETİ OLUŞTU

Antalya’nın Gazipaşa ilçesindeki Toros Dağları'nın bir yamacında ortaya çıkan Mustafa Kemal Atatürk silüeti, görenleri hayran bıraktı. Gazipaşa Belediye Başkanı Ak Parti'li Adil Çelik, her yıl bölgede Atatürk silüetinin ortaya çıktığını ve bu yıl ilk kez bölgede bir şenlik düzenleyeceklerini belirterek, "Amacımız Atatürk silüetiyle beraber Yörük kültürünü bir arada yaşatmak" dedi.

DAĞIN YAMACINDA ATATÜRK SİLÜETİ OLUŞTU
DAĞIN YAMACINDA ATATÜRK SİLÜETİ OLUŞTU admin
Bu içerik 347 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gazipaşa'ya 55 kilometre mesafede, Toros Dağları'nın eteklerinde bulunan Günnercik Yaylası'ndaki bir dağın yamacında ortaya çıkan Atatürk silüeti görenleri hayran bırakıyor. Bölge halkının her yıl 15 Temmuz- 10 Ağustos tarihleri arasında sabah saatlerinde oluştuğunu söylediği Atatürk silüetini görmek isteyenler Günnercik Yaylası'na geliyor. Bir yamacın gölgesinin diğerine doğru düşmesi sonucu ortaya çıkan Atatürk silüeti önünde birçok kişi hatıra fotoğrafı çektiriyor.

ŞENLİK YAPILACAK

Bu yıl ilk kez Gazipaşa Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'ün silüetinin belirdiği Günnercik Yaylası'nda 3-5 Ağustos tarihleri arasında 1. Toroslar Günnercik Yayla Şenliği düzenlenecek. Şenlikle ilgili bilgi veren Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, "İlkini yapacağımız bu şenlikte o günlerde her yıl rutin olarak gerçekleşen, dağlara güneşin doğuş açısıyla ilgili Atatürk silüetinin dev şekilde yansıdığı bir görüntü oluşuyor. Şenlikle bu görüntüyü denk getirip, insanlara Günnercik Yaylası'nda, 1850 rakımda çok güzel bir 3 gün geçirtmeyi düşünüyoruz. Burada çadırlarımız, oyunlarımız, konaklamalarımız olacak, etkinliklerimiz, Yörük göçümüz olacak. Amacımız Atatürk silüetiyle beraber Yörük kültürünü bir arada yaşatmak. Siz de bizlerle olun, yıldızlara yakın olun ve Ulu Önder Atatürk'ün silüetini görme şansını, güzelliğini, onurunu yakalayın" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X