Advert
Advert
Advert

Son yıllarda zor dönemler geçiren sektörümüz, 2018 yılına umutla girdi. Türk turizmi yeniden yükselen talep ivmesine kavuştu ve yanında süregelen soru ve sorunlar tekrar çözüm masasında yerini aldı. Sorular, sorunlar ve çözümler RESORT Kongre’sinde ele alınacak. Bu sorular farklı başlıklar altında, 2018- 2019 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği Dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek. Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları, 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

admin
Bu içerik 1338 kez okundu.
Advert

Kongrenin ana teması  her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacak.

Konu Başlıkları ise;

  • EKONOMİK GELİŞMELER
  • HAVACILIK SEKTÖRÜNDE GELİŞMELER
  • TÜRKİYE’DE TURİZMİN DURUMU VE AKDENİZ BÖLGESİNDE REKABET
  • ONLINE VE DİJİTAL TURİZMDE DEĞİŞEN TURİST PROFİLİ
  • RUSYA YENİDEN
  • TÜRKİYE’NİN TANITIMINDA MEDYANIN ROLÜ
  • OTELCİLİKTE YENİ EĞİLİMLER
  • 2019 TÜRKİYE TURİZM VE TANITMA STRATEJİSİ
  • KONAKLAMA  SEKTÖRÜNDE NELER OLUYOR?

Bugüne kadar; Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser, TUI CEO’su Peter Joussen, Der Touristik CEO’su Sören Hartmann gibi etkin isimler konuşmacı olarak katıldı.

Bu yıl kongrede Jet2Holidays CEO’su Steve Heapy baş konuşmacı,  kongre ana sponsoru Denizbank CEO’su Hakan ATEŞ,  Hotelbeds Yön. Kur. Bşk. Joan VILA, Tanıtma Genel Müdürü İrfan ÖNAL, TÜROFED Bşk. Osman AYIK, LMX CEO’su Lars LUDWIG, ReviewPro CEO’su Ronald James FRIEDLANDER gibi konuşmacılar yer alacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzeys karar verici temsilcileri katılacak.  Geçtiğimiz yıl 1300 kişinin katılım sağladığı kongreye,  bu yıl 1500  civarı katılım bekleniyor.

Farklı konu başlıklarında oturumlarla gerçekleşecek Kongre, 28 Kasım 2018’de  Baia Otel Lara’da kokteyl açılış programı ile başlayacak.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek. Kayıt linkinden  kayıtlar alınmaya devam etmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X