Advert
Advert
Advert

Antalya Kutu ve Oluklu Mukavva Sanayi ve Ticaret A.Ş (ANKUTSAN) kurumsal bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Oluklu mukavva sektöründe inovatif ve yenilikçi ürünler üreten Ankutsan “Yap-Boz-Dönüştür” adlı proje ile yeterli gelir ve aktivite imkânına sahip olamayan çocuklar için ucuz ve çevreci oyun evleri üretti.

admin
Bu içerik 1032 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ankutsan A.Ş kurucu ortağı iş adamı Rüstem Kesgi’nin kızı Yaren Kesgi’nin proje liderliğini yaptığı “Yap-Boz-Dönüştür” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında üretilen 10 adet örnek çevre dostu oyun evi ve pastel boya setleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Antalya Çocuk Evleri Sitesi’ne bağışlandı.

Oyun evlerinin dağıtımı nedeniyle düzenlenen etkinlikte Çocuk Evleri Sitesi’nde barındırılan 0-6 yaş gurubu çocuklar kendileri için tasarlanan oyun evleri ile tanıştı. Mukavvadan üretilen oyun evlerini kuran ve kurdukları evlerin üzerini boyayan çocuklar, hayal güçlerini ve yaratıcı yeteneklerini sergilediler, gönüllerince eğlendiler.

 

Çevre dostu oyuncaklar

“Yap-Boz-Dönüştür” sorumluluk projesinin sahibi Yaren Kesgi, kısıtlı imkânları nedeniyle çok fazla aktiviteye sahip olamayan çocukların bu oyuncaklarla eğlenirlerken aynı zamanda hayata bakış açılarının değişeceğini, sosyalleşme yeteneklerinin gelişeceğini söyledi. Çocuklarla birlikte örnek oyun evini kuran Yaren Kesgi, tasarım yönünden birçok farklı yöne sahip olan oyun evlerinin, kolaylıkla sökülüp takılabildiğini, çocuk motor gelişimini desteklediğini, çevreci ve geri dönüştürülebilir bir oyuncak olduğunu kaydetti.

Ankutsan kurucu ortağı Rüstem Kesgi de, Ankutsan A.Ş Ar-Ge Merkezi’nde tasarlanan oyun evlerinin, sponsorların çeşitli bölgelerde faaliyet gösteren, gelir ve aktivite imkânsızlığı nedeniyle oyuncağa ulaşamayan kurum ve kuruluşlar için verecekleri siparişler doğrultusunda üretileceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X