Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi, ilk ve ortaokul öğrencileri için tasarım, elektronik, robotik ve kodlama başlıklarını buluşturan ‘yeni nesil eğitim sistemine’ geçiyor. Bu sistemde çocuklar 3 boyutlu yazıcılarla, elektronik devrelerle çalışacak; akıllı telefon ve tabletler için uygulamalar, oyunlar tasarlayacak, devreleri birleştirip robotlar yapacak.

admin
Bu içerik 463 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, bilim ve eğitim merkezleri, 16 dönüm alan üzerine kurulan Teneffüs Park’la çocukların dünyasında yarattığı değişim sürüyor. Muratpaşa Belediyesi, şanslı Muratpaşa çocukları için yeni nesil eğitim sistemine geçiyor.

Rekabetin yerine paylaşmayı, paranın yerine yeteneği, ezber bilgi yerine deneyimi koyan yeni nesil eğitimi sisteminde çocuklar; 3 boyutlu yazıcılarla, tasarım yazılımları, CNC cihazlarıyla çalışacak, lazer kesicileri kullanmayı öğrenecek, elektronik – robotik ve yazılım-kodlamayla birer ürüne dönüştürecek.

Muratpaşa Belediyesi’nin Ermenek ve Zeytinköy’de bulunan bilim ve eğitim merkezlerinde verilecek eğitim 3 ay sürecek. 7 – 14 yaş arası çocukların katılabileceği derslerde her sınıf en fazla 20 öğrenciden oluşacak. Dersler, 4 uzman teknik personel ve 1 süpervizör olmak üzere 5 kişilik bir ekip tarafından verilecek. Dersler ücretsiz olacak.

Kontenjanı bin öğrenciyle sınırlı olan yeni nesil eğitim sisteminde sınıflar yaş ve eğitim saatleri, okul ve ev mesafeleri göz önüne alınarak oluşturulacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’da ilk kez uygulayacağı yeni nesil eğitim sistemine çocuklarının katılmasını isteyen aileler, Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı çağrı merkezini arayarak ön kayıt yaptırması gerekiyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X