izmir bayan escortlar

Advert
Advert
Advert

SALI Sanayici ve İşadamları Grubu'nun (Salı Grubu) toplantısına katılan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı bu yıl Antalya’ya gelen turist sayısında 13 milyonun aşılacağını açıkladı. Antalya’ya talepte bir sıkıntı olmadığını bildiren Yağcı 2023 yılı için hedeflenen 20 milyon turist rakamına ulaşılabileceğini söyledi.

admin
Bu içerik 704 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Her hafta farklı konukların katılımıyla Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde (ATİK) gerçekleştirilen Salı Grubu’nun bu haftaki konuşmacısı Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı oldu. Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ile Koç Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Antalya Kaleiçi’ndeki Suna İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nin (AKMED) Direktörü Prof Dr. Oğuz Tekin’in de katıldığı toplantıda AKTOB Başkanı Erkan Yağcı turizm sektöründeki gelişmelerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı dünyada 1995’te toplam 531 milyon kişi seyahat ederken bu rakamın 2017’de 1 milyar 323 milyona ulaştığına dikkat çekti.Yağcı  2030’da dünyada seyahat eden kişi sayısının 1 milyar 800 milyona çıkmasının beklendiğini söyledi. Türkiye’nin ise 2023 yılı için 63 milyon turist, 86 milyar dolar da gelir hedeflediğini anlatan Yağcı,”Antalya ise bu yıl 13 milyon rakamı aşılacak. 2023 yılı için Antalya’da 20 milyon turist hedefleniyor. Bu rakama ulaşabiliriz. Ancak kişi başı hedeflenen 1350 dolar gelire ulaşılamayabilir. Fakat dünya ortalaması olan kişi başı bin dolar geliri yakalayabiliriz” dedi. Hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için Pazarın ve turizmin çeşitlendirilmesi gerektiğini anlatan Yağcı, toplantıda soruları da yanıtladı.

 Turisti yaptığı harcamaya göre kaliteli ya da kalitesiz diyerek sınıflandırmanın son derece yanlış olduğunu belirten Yağcı turizmden daha fazla gelir elde etmek için eğilimlerin önemli olduğunu söyledi. Şehir içine daha fazla turist gelmesi için cazibenin artırılması gerektiğini anlatan Yağcı, bu konuda bir bilincin oluştuğunu da ifade etti.

Antalya’da 397 adet 5 yıldızlı tesisi olduğunu da belirten Yağcı,”Antalya’daki 5 yıldızlı tesis sayısı İspanya’nın tamamından daha fazla. İspanya’da toplam 279 adet 5 yıldızlı tesis var. Tüm Türkiye’de ise 563 adet 5 yıldızlı tesis var. Bunun 279’u Antalya’da. Antalya’da ayrıca 16 golf sahası, 141 futbol sahası var. 205 mavi bayrak sayısıyla Antalya dünya lideri” dedi.

Yılın 9 aylık verilerine göre Antalya’ya gelen yabancı turist sayısının yüzde 28 arttığını açıklayan Yağcı talepte bir sıkıntı olmadığını vurguladı. Yağcı bu yıl Antalya’ya 4 milyondan fazla Rus’un geldiğini, Rusları Alman ve İngilizlerin izlediğini sözlerine ekledi.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık da hedeflere ulaşabilmek için yeni bir hikayenin gerekli olduğunu söyledi. Ayık, bu hikayenin yazılabilmesi için kafamızı kırmalıyız dedi. Toplantı sonunda Erkan Yağcı’ya Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç teşekkür belgesi takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X