Advert
Advert
Advert

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor A.Ş. ile Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, futbolcular Zeki Yıldırım, Diego Angelo ve Souleymane Doukara Barbaros Ortaokulu’nun konuğu oldu.

admin
Bu içerik 755 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalyaspor kafilesini coşkuyla karşılayan öğrenciler, Başkan Öztürk ve futbolculara çiçek verdi. Okulun konferans salonunda gerçekleşen söyleşide öğrenciler, Antalyaspor’u marşlar eşliğinde karşıladı. Yoğun ilgiyle karşılanan konuklar, öğrencilerin sorularını tek tek yanıtladı.  Spor kariyerleri ve hayatlarıyla ilgili pek çok soruya yanıt verilen söyleşinin ardından öğrenciler, imza almak ve fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı.

BAŞKAN’DAN KIRMIZI-BEYAZ TEZAHÜRAT

Okul forması yerine Antalyaspor forması ve diğer takım formalarının giyilebilmesinin serbest olmasıyla dikkatleri çeken okuldaki söyleşiye ilgi büyük oldu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor'un kent için çok önemli bir değer olduğunu belirterek, öğrencilerin okul forması yerine Antalyaspor forması giyerek Türkiye’de görülmemiş bir şeye imza attıklarını söyledi. Başkan Öztürk, Barbaros Ortaokulu öğretmenlerine ve öğrencilerine uyguladıkları projeden dolayı teşekkür etti. Türk sporu için önemli bir projenin okulda hayata geçirildiğini dile getiren Öztürk, öğrencilerle 'Kırmızı-beyaz, şampiyon Antalyaspor' tezahüratı yaptı.

“ALTYAPIDA OYUNCU OYNATAN 3. TAKIMIZ”

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise, iyi bir sporcu olmak için küçük yaşlardan itibaren eğitim alınması gerektiğini dile getirdi. Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “Okul eğitimi aksatılmadan, sizi eğiten antrenörlerin dediğini yapmanız gerekir. Altyapıdan oyuncu çıkması için de antrenörlerin iyi bir eğitmen olması gerekir. Türkiye’de en çok altyapıda oyuncu oynatan 3. takımız, bu da bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı. Futbolcu Zeki Yıldırım bir öğrencinin takım içerisinde birbirlerine nasıl destek olduklarını sorması üzerine, “Takım olarak birbirinize destek olursanız iyi bir takım olursunuz ve başarı gelir" diye konuştu.

“ANTALYASPOR’DA ÇOK MUTLUYUM”

Diego da büyük takımlara karşı oynadıkları maça daha motive çıktıklarını anlattı. 9 senedir Türkiye'de futbol oynadığını dile getiren Diego, “Antalya güzel bir şehir, Antalyaspor'u çok seviyorum. Çok güzel taraftarımız var. Brezilya gibi sıcak iklime sahip. Ailem Antalya'yı çok seviyor. İki çocuğum var, Türk okuluna gidiyorlar. Biz burada çok mutluyuz. Ben burayı çok seviyorum, Antalyaspor'da kalmak istiyorum” dedi. Souleymane Doukara'ya ise bir öğrenci futbola nasıl başladığını ve zorluk çekip çekmediğini sordu. Doukara, ailesinin ilk başlarda futbol oynamasına karşı çıktığını söyleyerek, “Ailem ilk başlarda futbol oynamama karşı çıkıyorlardı. Ama ben vazgeçmeyerek her gün 12 saat antrenman yaparak kendimi geliştirdim” ifadelerini kullandı. 

Söyleşinin ardından Antalyaspor A.Ş. ve Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ile futbolcular Zeki Yıldırım, Diego Angelo ve Souleymane Doukara öğrencilerin formalarını imzaladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X