Advert
Advert
Advert

Akra Talks kaldığı yerden devam ediyor. Barut Hotels ev sahipliğinde 21-28 Ekim tarihleri arasında Barut Lara’da gerçekleştirilen ‘’Çağdaş Sanat Çalıştayı’’ kapsamında Akra Talks’a konuk olan resim sanatçıları Mahir Güven, Esra Şatıroğlu ve Elif Çatlıoğlu ile sanat üzerine sohbet ettik.

admin
Bu içerik 472 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Grafik sanatçısı Hakan Kürklü’nün moderatörlüğünde, Akra Urban Social Lounge’ta düzenlenen sohbette; çağdaş sanat üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi. Sanatı, bir duyguyu anlatma biçimi olarak değerlendiren Mahir Güven, “Sanat tarihine baktığınızda üretilen işlerin hemen hepsinde bu duygu durumunu rahatlıkla görebilirsiniz. Çünkü sanat bir teknik aktarımından ziyade, duygu aktarımıdır” dedi.

 

‘‘Sanatçının, özgün üretimde gerçekten özgür olması gerekmektedir’’

 

Yapılan bir eser karşısında, sosyal medya ve yayın organlarında çoğu zaman olumlu veya olumsuz çeşitli eleştiriler ile karşılaştıklarını belirten Esra Şatıroğlu, “Eleştiri yapanların öncelikle ne kadar sanat geçmişi, var ona bakmak gerekiyor. Bazen galericiler yapmış olduğumuz çalışmalarda, bunun bir içsel süreci yansıttığını göremiyorlar. Sanatçının özgün üretimde gerçekten özgür olması gerekmektedir” şeklinde konuştu. 

 

‘‘Çalıştaylar iyi işlerin çıkarılması açısından önemlidir’’

 

Sosyal medyada yapılan paylaşımların artık sanatçının CV’si haline geldiğini söyleyen Elif Çatlıoğlu ise sosyal medyanın çok sağlıklı insan ilişkisi oluşturduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle bu tarz çalıştaylar, iyi işlerin çıkarılması adına çok büyük etkiye sahip oluyor” dedi.

 

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Akra Talks, sürpriz konu ve konuklarıyla misafirlerinin kalbine dokunmaya devam edecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X