izmir bayan escortlar

Advert
Advert

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla ‘maskeni tak umut ol’ kampanyası düzenliyor.

admin
Bu içerik 567 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl 20. kuruluş yılını kutlayan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), löseminin iyi beslenilmesi ve iyi koşullarda yaşanması halinde tedavi edilebilir bir hastalık olduğuna dikkat çekmek amacıyla 2 Kasım’da maske takma etkinliği düzenleyecek.  ‘Maskeni tak, lösemili çocuklara umut ol’ sloganıyla düzenlenecek etkinlikte maske takan herkes fotoğrafını sosyal medya üzerinden ‘losev1998’ etiketiyle paylaşarak LÖSEV’e destek olacak.

 

LÖSEMİ’YE DİKKAT ÇEKİLECEK

 

LÖSEV’den yapılan açıklamada löseminin görülme sıklığı açısından ülkemizde birinci olduğuna vurgu yapılırken, “Üstelik ülkemizde hızla yaygınlaşan kanser nedeniyle lösemi 1 yaş altındaki çocuklarda da çokça görülmeye başlandı. LÖSEV olarak 20 yıldır yaptığımız çalışmalarla anlattığımız gibi lösemi tedavi edilebilir, çocuklarımız iyileşebilir. Ancak sağlıklı beslenmeleri, iyi koşullarda yaşamaları ve mutlu olmaları halinde. Oysaki lösemili çocuklarımız enfeksiyon kapmamak için taktıkları maske, dökülen saçları nedeniyle okullarında, sosyal ortamlarda dışlanıyorlar, moralleri bozuluyor. LÖSEV olarak bu duruma dikkat çekmek için Lösemili Çocuklar Haftası’nda bir kampanya başlatıyoruz. 2 Kasım’da tüm yurttaşlarımızı “Maskeni tak, lösemili çocuklara umut ol!” diyerek maskeli fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaya çağırıyoruz” denildi.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X