Reklamı Geç
Advert
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, MURGEM öğrencileri için LYS öncesi düzenlenen motivasyon gününde, gençlere, kardeşlik ve dayanışma idealinden vazgeçmemeyi ve hakşinas olmayı öğütledi, “Kızılderilileri desteklemekten, tutmaktan çekinmeyin. Kısa vadede kaybedeceklerini bilseniz dahi bundan çekinmeyin. Adalet duygumuz o durumda olursa Türkiye’de ve dünyada birçok şeyi başarabiliriz” dedi.

admin
Bu içerik 400 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muratpaşa Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve gençlerin sosyo-kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hizmete açtığı Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi, kısa adıyla MURGEM öğrencileri Haziran’da gerçekleştirilecek LYS öncesi gönüllerince eğlendikleri bir hafta sonu yaşadı.

 

YGS yüzde 98.25’lik başarıyı yakalayan öğrenciler Falez-2 Parkı’nda bulunan Yaşlı Evi’nde biraraya gelen öğrencilerin hazırladığı “Kim tahmin ederdi MURGEM böyle meyve verecek”, “Vurur yüze ifadesi yüzde 98.25 başarı bir tanesi” ve üzerinde kalp işareti de olan “En büyük başkan bizim başkan” yazılı dövizler dikkat çekti.

 

Gençler, müzik grubunun söylediği birbirinden hareketli parçalarla dansları ve oyunlarıyla eşlik ederken onların bu coşkusuna Başkan Uysal da ortak oldu. Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada kamu yönetiminin aynı zamanda dayanışmayı ve kardeşliği esas alan bir süreci takip etmekle yüzüklü olduğunu belirterek, “Sizlerle olan bu dayanışmamız aynı zamanda geleceğimizle dayanışmamızdır” dedi.

Gençlere, kardeşlik ve dayanışma idealinden hiçbir zaman vazgeçmemeyi, güçperestlik karşısında hakşinas olmayı öğütleyen Başkan Uysal, şunları söyledi:

 

“Hakşinas olmak bir kişilik, dik duruş, düzgün insan olabilmeyi gerektiriyor. Elbet akıl ve vicdan kazanacak. Kızılderilileri desteklemekten, tutmaktan çekinmeyin. Kısa vadede kaybedeceklerini bilseniz dahi bundan çekinmeyin. Adalet duygumuz o durumda olursa Türkiye’de ve dünyada birçok şeyi başarabiliriz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X